ua en ru

ЄЦБ не буде розширювати викуп активів і кредитувати МВФ

Автор: RBC.UA
Європейський центробанк розвіяв надії на те, що буде активно розширювати програму викупу активів і дозволить єврозоні кредитувати МВФ з тим, щоб він міг боротися з борговою кризою в блоці. Про це повідомляє Reuters.

Європейський центробанк розвіяв надії на те, що буде активно розширювати програму викупу активів і дозволить єврозоні кредитувати МВФ з тим, щоб він міг боротися з борговою кризою в блоці. Про це повідомляє Reuters.

Президент ЄЦБ Маріо Драгі сказав, що, згідно з новими прогнозами, скорочення ВВП єврозони може досягти в наступному році 0,4%, хоча економіка може також і зрости на 1,0%. Однак він підірвав надії на те, що центробанк серйозно підвищить розмір програми викупу облігацій, і сказав, що рішення про скорочення ставки не було одноголосним. "Прогноз залишається об'єктом високої невизначеності і схильний до знижувальних ризиків", - сказав Драгі на прес-конференції.

Раніше повідомлялося, що лідери єврозони, ймовірно, домовляться про кредитування Міжнародного валютного фонду (МВФ) на 150 млрд євро через двосторонні кредити центробанків.

Раніше президент Європейського центробанку Маріо Драгі оголосив про додаткові заходи забезпечення фінансового сектора ліквідністю. Зокрема, ЄЦБ вирішив провести два тендери по наданню банкам кредитів строком на 3 роки. Нині максимальний термін кредитів ЄЦБ становить 13 місяців.

Також ЄЦБ знизив облікову ставку до 1,0%.

Зазначимо, окремі європейські лідери та економісти вимагають від ЄЦБ більш активних дій для виходу з кризи, посилаючись на те, що інтервенції банку можуть бути єдиним шляхом подолання боргової кризи. Влада Німеччини вважає, що інтервенції ЄЦБ послаблять мотивацію країн провести необхідні для стабілізації єврозони реформи.

2 грудня заступник генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Ринтаро Тамакі заявляв, що ЄЦБ бля боротьби з кризою має діяти більш агресивно.

У той же день канцлер ФРН Ангела Меркель дала зрозуміти, що не варто очікувати від ЄЦБ активних інтервенцій у відповідь на боргову кризу в регіоні. Меркель повідомила, що не коментуватиме рішення ЄЦБ або висувати будь-які вимоги щодо зміни його мандата.

У ЄЦБ також не бажають брати на себе більш значної ролі у вирішенні європейських боргових проблем і, незважаючи на інтенсифікацію кризи і зростання прибутковості за держоблігаціями європейських країн, намагаються протистояти тиску. Банк наполегливо відмовляється від проведення "шокової терапії", що могла б привести інвесторів до тями і заспокоїти фінансові ринки.

21 листопада ц.р. представники ЄЦБ прямо заявили, що банк не почне друкувати гроші у відповідь на боргову кризу в єврозоні.

1 грудня Маріо Драгі заявив, що ризики для європейської економіки істотно виросли. За словами Драгі, ЄЦБ знає про проблеми в європейському банківському секторі і докладе всіх зусиль для підтримки економіки в світлі ризиків занурення її в нову рецесію.

Раніше МВФ заявляв, що одним з кроків, який може вжити ЄЦБ для боротьби може стати "обіцянка продовжувати скупку держоблігацій країн єврозони до тих пір, поки це буде необхідно".

22 листопада член керуючої ради ЄЦБ Йенс Вайдманн сказав, що Європейський центральний банк перевищить мандат, якщо стане кредитором останньої інстанції для проблемних країн єврозони.

28 листопада повідомлялося, що обсяг суверенних облігацій проблемних держав єврозони (Греція, Ірландія, Португалія, Іспанія, Італія) на балансі Європейського центрального банку (ЄЦБ) перевищив 200 млрд євро.

З 21 по 25 листопада 2011 ЄЦБ придбав європейських держпаперів на 8,6 млрд євро, збільшивши портфель SMP до 203,5 млрд євро. У порівнянні з попереднім тижнем (14-18 листопада) обсяг покупок збільшився незначно - приблизно на 600 млн євро.

7-12 листопада ц.р. європейський Центробанк (ЄЦБ) удвічі скоротив покупки держоблігацій єврозони, незважаючи на сигнали тривоги від держборгу Італії, після того як рівень прибутковості 10-річних паперів досягла історичного рекорду в 7,5%. ЄЦБ купив облігації єврозони на 4,48 млрд євро, що більш ніж на половину менше 9,52 млрд євро, витрачених на покупку держборгу за тиждень до цього, при тому, що аналітики чекали зростання обсягу викупу держоблігацій до 10 млрд євро.