ua en ru

Єфремов: законопроект про основи мовної політики буде розглянуто 4-5 липня

Автор: RBC.UA
Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що законопроект про основи державної мовної політики може бути прийнятий 4 або 5 липня, повідомляє прес-служба ПР. "На цьому тижні згідно з регламентом законопроект у другому читанні не може бути розглянутий. Я думаю, що десь 4-5 липня у нас буде можливість розглянути цей документ", - заявив Єфремов.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що законопроект про основи державної мовної політики може бути прийнятий 4 або 5 липня, повідомляє прес-служба ПР. "На цьому тижні згідно з регламентом законопроект у другому читанні не може бути розглянутий. Я думаю, що десь 4-5 липня у нас буде можливість розглянути цей документ", - заявив Єфремов.

На його думку, даний законопроект не несе жодних загроз для розвитку української мови. "І ми дійсно хочемо, щоб в нашій державі українська мова розвивалася, але при цьому не утискалися права громадян держави розмовляти їхніми рідними мовами", - додав він. Раніше повідомлялося, що депутати мають намір розглянути відповідний законопроект 19 червня 2012 р. Відзначимо, пленарний тиждень з 3 по 6 липня 2012 стане останньою на поточній сесії Верховної Ради 6 скликання.

За словами голови Верховної Ради Володимира Литвина, до закону про основи мовної політики буде внесено майже 1 тис. поправок. "Судячи по настрою депутатів, поправок до закону про мову буде трохи менше 1 тис... Вже на сьогоднішній ранок їх було 447", - сказав Литвин. Він підкреслив, що до 16:00 19 червня депутати ще зможуть надати поправки до другого читання проекту закону про основи мовної політики. "Після цього комітет їх має відпрацювати... а депутати мають ознайомитися. Тому виходячи з норм регламенту, на цьому пленарному тижні цей проект закону розглядатися не буде", - додав Литвин.

Як повідомлялося, законопроект № 9073 у першому читанні був прийнятий 5 червня ц.р. Прийняття документу в парламенті супроводжувалося масовою акцією протесту під його стінами. Від кожної сторони (представники Партії регіонів і опозиції) в акції беруть участі по 1,5 тис. осіб. Спецпідрозділ "Беркут" розділив учасників масової акції протесту під ВР. Однак невелике зіткнення між співробітниками підрозділу "Беркут" і противниками законопроекту про статус російської мови все-таки відбулося.

Пізніше опозиція подала до Вищого адміністративного суду України позов з приводу голосування за мовний законопроект. За словами народного депутата з фракції БЮТБ Степана Курпіля, було грубо порушено регламент Верховної Ради, оскільки за законопроект голосували "мертві душі". "Ми не повинні чекати фальсифікації у другому читанні. Саме тому ми подаємо позов сьогодні", - додав він.

В той же час депутат з фракції ПР, голова регламентного комітету Ради Володимир Макеєнко заявив: "Подавати заяви до судів - це право будь-якого громадянина, незалежно від того, є чи ні він депутатом. Тільки в даному випадку у мене виникає питання - при чому тут до ухвалення законопроекту про державну мовну політику Вищий адміністративний суд? Мені не ясна суть претензій опозиції. Якщо її не влаштовують якісь процедурні моменти, то вона може звернутися в регламентний комітет ВР зі своєю заявою або прийти на засідання комітету і сказати, в чому були порушення. І тоді комітет розгляне ці скарги і винесе ухвалу", - відзначив Макєєнко.

В березні 2010 р., незадовго після обрання Президентом, Віктор Янукович заявляв, що українська мова буде єдиною державною мовою в Україні. "В Україні буде розвиватися українська мова як єдина державна", - сказав він.

Відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. В березні ц.р. Янукович заявив, що Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови - українську та російську.