ua en ru

Єфремов: У Президента не буде підстав для ветування закону про мови (відео)

Автор: RBC.UA
Глава парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов упевнений, що для того, щоб ветувати після прийняття Верховною Ради законопроект про мови у Президента не буде підстав. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу в парламенті, передає кореспондент РБК-Україна.

Глава парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов упевнений, що для того, щоб ветувати після прийняття Верховною Ради законопроект про мови у Президента не буде підстав. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу в парламенті, передає кореспондент РБК-Україна.

"Президент може не підписати відповідний законопроект, якщо там буде порушення закону, чи Конституції України, тоді Президент не має права підписувати цей законопроект. У тому документі й законопроекті, який ми розглядаємо, порушення норм Конституції немає. Це я вас запевняю, тому що він пройшов перевірку як серед юристів, усередині нашої держави, так і за межами нашої держави. Тому, ми можемо щось припускати. Але в даній ситуації, я не бачу, якщо парламент проголосує за даний законопроект, які можуть бути аргументи у адміністрації президента для того, щоб не підписати цей закон", - сказав Єфремов.

Він також підкреслив що "Президент абсолютно правильно діє", не висловлюючи своєї позиції щодо даного законопроекту до його остаточного ухвалення.

Раніше Єфремов заявляв, що законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики" може бути прийнятий 4 або 5 липня. У свою чергу віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко заявляв, що опозиція буде вимагати особистого голосування кожного депутата за закон про основи мовної політики.

Як повідомлялося, парламентський Комітет з питань культури і духовності отримав близько 2 тис. поправок до проекту закону про основи мовної політики. Також комітет рекомендує ВР зняти з другого читання даний документ.

Законопроект № 9073 у першому читанні був прийнятий 5 червня ц.р. Пізніше опозиція подала до Вищого адміністративного суду України позов з приводу голосування за мовний законопроект. Однак поданий народними депутатами України Степаном Курпілем та Юрієм Одарченком позов проти Верховної ради України щодо незаконності прийняття у першому читанні законопроекту "Про засади державної мовної політики" було визнано таким, що не підлягає розгляду в адміністративних судах України.

В березні 2010 р., незадовго після обрання Президентом, Віктор Янукович заявляв, що українська мова буде єдиною державною мовою в Україні. "В Україні буде розвиватися українська мова як єдина державна", - сказав він.

Відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. В березні ц.р. Янукович заявив, що Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови - українську та російську.