ua en ru

Джонсон повторно став мером Лондона

Автор: RBC.UA
В ході другого туру голосування кандидат від консерваторів Борис Джонсон отримав більшість голосів і переміг у кампанії за посаду мера Лондона. В ході другого етапу його конкурентом був лейборист Кен Лівінгстон, який набрав 48,47% в порівнянні з 51,53% голосів, відданими за Джонсона. Мер Лондона обирається на чотири роки без обмеження числа термінів.

В ході другого туру голосування кандидат від консерваторів Борис Джонсон отримав більшість голосів і переміг у кампанії за посаду мера Лондона. В ході другого етапу його конкурентом був лейборист Кен Лівінгстон, який набрав 48,47% в порівнянні з 51,53% голосів, відданими за Джонсона. Мер Лондона обирається на чотири роки без обмеження числа термінів, повідомляє Reuters.

Політологи відзначають, що перемога Джонсона стала серйозним ривком вперед для всієї Консервативної партії Великобританії і її лідера, чинного голови Кабінету міністрів Девіда Кемерона, зокрема. Успіх був досягнутий після неодноразових поразок на виборах місцевого рівня. Джонсон отримав перемогу на виборах мера Лондона завдяки своїй особистій популярності, вважають політологи. На проведеному одночасно з виборами мера голосуванні в законодавчу раду Лондона лейбористи здобули верх над консерваторами. Таким чином, деякі виборці лейбористів на виборах мера проголосували за Джонсона.

Джонсону 47 років, він володіє сильними лідерськими якостями і, можливо, згодом займе місце Кемерона. До цього, починаючи з 2008 р., він вже чотири роки очолював міську адміністрацію британської столиці, тобто фактично ця перемога стала підтвердженням того, що жителі британської столиці довіряють Джонсону. Під час першого терміну Джонсона на посаді мера Лондона, крім фінансової кризи, почалася підготовка до Олімпійських ігор, які відбудуться з 27 липня по 12 серпня ц.р., і ставші популярними в місті страйкі працівників метро. Джонсон ввів міську схему прокату велосипедів, заборонив розпивати алкоголь в громадському транспорті і скоротив зону платного в'їзду до центру Лондона.

Зараз мер зайнятий підготовкою до Олімпіади - однієї з основних завдань перед ним стоїть не допустити перевищення бюджету в 9,3 млрд фунтів стерлінгів, виділених на організацію. Також Джонсон наполіг на створенні корпорації олімпійського спадщини (London Legacy Development Corporation), яка стежить, новозбудоване до Олімпіади не приходило в запустіння і продовжувало працювати і після закінчення змагань. Також мер виділив кожному лондонському району по 50 тис. фунтів стерлінгів на своєчасну підготовку фасадів будівель до початку Олімпіади.

Колишній журналіст Джонсон відомий своїм почуттям гумору і вмінням вигідно представити свої досягнення широкій публіці. Однією з його ініціатив стало повернення на вулиці модернізованої версії знаменитих двох'ярусних автобусів моделі Routemaster, які його попередник Лівінгстон хотів замінити на довгі одноярусні автобуси.

Також після світової фінансової кризи 2008 р. економіка Лондона відновлювалася більш швидкими темпами, ніж народне господарство Великобританії в цілому. Почасти це можна пояснити великими інвестиціями, вкладеними в економіку міста напередодні літньої Олімпіади, яка відбудеться цього року. Лондон залишається найбільшим фінансовим центром, куди стікаються капітали зі всього світу, власники яких вважають британську столицю островом стабільності на тлі глобальної невизначеності. Сектор нерухомості в британській столиці продовжує процвітати багато в чому завдяки попиту на неї з боку багатих іноземців.

Історично так склалося, що в Лондоні є два мери - перший, "основний", мер, чия посада була заснована тільки в 2000 р., є головою міської виконавчої влади Великого Лондона. Також існує посада лорда-мера, його повноваження поширюються в межах Сіті і носять скоріше церемоніальний, ніж адміністративний характер.

Протягом перших восьми років мером Лондона був Лівінгстон, якого переобрали в 2004 р., коли позиції лейбористського уряду були сильні. Проте з падінням популярності лейбористського уряду в 2008 р. Лівінгстон був змушений поступитися своєю посадою Джонсону, якого підтримує Консервативна партія. Це стало ніби передвісником поразки лейбористів на загальних виборах 2010 року.

На виборах лондонського мера часто політичні сили Великобританії відточують методи пропаганди і готуються до парламентських виборів, які відбудуться 7 травня 2015 р.