ua en ru

Домен ex.ua розблоковано

Автор: RBC.UA
Національний реєстратор доменних імен - компанія imena.ua - повідомила, що домен популярного українського файлообмінника ex.ua після отримання відповідного повідомлення від Міністерства внутрішніх справ України розблокований, передає BBC.

Національний реєстратор доменних імен - компанія imena.ua - повідомила, що домен популярного українського файлообмінника ex.ua після отримання відповідного повідомлення від Міністерства внутрішніх справ України розблокований, передає BBC.

Юристи ресурсу тепер намагаються повернути вилучені під час обшуків оперативників в офісі та дата-центрах ресурсу 200 серверів. Загалом на них було більше 6 тис. терабайтів контенту.

Втім, як наголосили в imena.ua, розблокування домену не означає відновлення роботи ресурсу у звичному режимі. Натомість, ввечері 2 лютого реєстратор повідомив, що почалася робота з відновлення роботи ex.ua.

"З ймовірністю у 99% можна сказати, що сайт буде доступним упродовж 4-5 годин", - йдеться у повідомленні на сайті imena.ua.

Раніше сьогодні Міністерство внутрішніх справ (МВС) України відкликало вимогу про блокування доменного імені ex.ua. "Слідчий Печерського районного управління РУГУ МВС України ухвалила рішення відкликати блокування доменного імені ex.ua, оскільки досудове слідство у цій справі триває", - заявив РБК-Україна заступник начальника прес-служби ГУ МВС у Києві Володимир Дмитренко.

Нагадаємо, 31 січня стало відомо, що МВС закрило найбільший в Україні файлообмінник ex.ua. Згідно з повідомленням Управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України, приводом для порушення справи стало звернення офіційних представників світових виробників програмного забезпечення - міжнародних корпорацій Adobe Systems Inc., Microsoft Corporation, Graphisoft Inc., програмні продукти яких протягом тривалого часу незаконно розповсюджувалися через веб-сайт ex.ua.

Доменне ім'я EX.UA було знято з обслуговування.

На даний момент у цій справі допитуються 16 людей, їх статус буде визначений після проведення необхідних слідчих процесуальних дій.

Після повідомлення про закриття файлообмінника почалися перебої в роботі ряду сайтів державних установ. Протягом двох останніх днів перебої в роботі були на Урядовому порталі, Інтернет-представництві Президента України, Служби безпеки, Національного банку України.

Адміністрація ex.ua на своїй сторінці у facebook попросила розгніваних користувачів припинити всі протиправні дії відносно сайтів органів влади.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що портал ex.ua не зареєстрований в Україні і в країні немає ні адміністрації, ні співробітників цього ресурсу. Проте працівники офісу ресурсу ex.ua в ході допиту в міліції зізналися, що займалися діяльністю ресурсу.

Зазначимо, в минулому році керівництво ex.ua заявило, що ресурс поступово перейде на платні послуги. В ex.ua заявляли, що основною проблемою, яка стимулює розвиток піратства, є вартість контенту. В кінці 2011 р. ресурс частину свого контенту надавав виключно на платній основі.

Сервіс ex.ua замислювався як ресурс розподілу авторських прав, де контент, який розміщується на сайті користувачем сервісу, йому і належить. Ex.ua позиціонував себе в якості транспортної системи, яка пов'язує правовласників і користувачів. При цьому їхня система дозволяє будь-якому правовласнику спілкуватися з будь-яким з користувачів сервісу і заявляти свої претензії на той чи інший контент.

Домен ex.ua зареєстровано компанією Delivca Ltd (Британські Віргінські острови), серед співвласників проекту називають Валерія Вавилова і Юріса Пісочного. Раніше Вавилов повідомляв, що місячна аудиторія ex.ua досягає 6 млн людей. У листопаді 2010 р. Американська асоціація звукозапису RIAA внесла ex.ua у список 25-ти найбільших "піратських" веб-ресурсів світу.

Додамо, що в цілому за 2011 р. в Україні було скоєно 929 злочинів у сфері інтелектуальної власності та вилучено незаконної продукції на суму 23 млн грн. 56% злочинів в цій сфері стосуються порушення авторських і суміжних прав, 26% - незаконного розповсюдження компакт дисків і 17% - незаконного використання товарних знаків.