ua en ru

Доповідь ЄК: Україна виконала не всі вимоги для лібералізації візового режиму з ЄС

Автор: RBC.UA
Україна повинна вдосконалювати законодавство, зокрема, у сфері безпеки документів, юстиції та міграційної політики для ухвалення режиму візової лібералізації з Європейським Союзом (ЄС). Про це йдеться у другій доповіді Європейської Комісії (ЄК) та Європейської служби зовнішньої дії щодо прогресу, який робить Україна у виконанні плану дій щодо візової лібералізації, передає прес-служба представництва ЄС в Україні.

Україна повинна вдосконалювати законодавство, зокрема, у сфері безпеки документів, юстиції та міграційної політики для ухвалення режиму візової лібералізації з Європейським Союзом (ЄС). Про це йдеться у другій доповіді Європейської Комісії (ЄК) та Європейської служби зовнішньої дії щодо прогресу, який робить Україна у виконанні плану дій щодо візової лібералізації, передає прес-служба представництва ЄС в Україні.

Доповідь оцінює результати, досягнуті станом на листопад 2011 р.

Документ вказує на те, що Україна виконала не всі вимоги щодо безпеки документів, зокрема, "не завершила створення правових рамок для видачі міжнародних біометричних паспортів, що автоматично прочитуються, дотримуючись найвищих стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO)". Доповідь нагадує, що Президент України не підписав закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України", що створював би правові рамки для введення документів з електронним чіпом, що містить біометричні дані.

Щодо питання нелегальної міграції, зокрема, реадмісії, інституції ЄС стверджують, що Україна "прийняла всі необхідні закони і створила інституційні рамки" в сфері управління кордонами, але "повинна докласти великих зусиль для зміцнення співробітництва між різними агентствами".

Крім того, на думку ЄК, Україні "в дуже стислі терміни прийняла правові рамки і створила інституційні рамки" в сфері управління міграцією та реалізації міграційної політики. "Втім, потрібно здійснити додаткові дії", зокрема "прийняти додаткові правила, закони та підзаконні акти"; "певні прогалини також є в розробці всебічної національної стратегії управління міграцією", - йдеться в повідомленні ЄК.

У блоці "Безпека і громадський порядок" Брюссель побачив лише "певний прогрес" України, окремо відзначивши "обмежений прогрес у сфері боротьби з корупцією, де Україна не зробила навіть перших кроків по створенню незалежного антикорупційного органу".

Щодо блоку доповіді, який стосується зовнішніх відносин і основоположних прав, інституції ЄС говорять про "певний прогрес", зокрема, про прийняття кількох важливих поправок до норм, націленим на усунення необгрунтованих перешкод для свободи прав в Україні. У той же час, доповідь вказує на необхідність "подальшої законодавчої роботи", що потрібна для інтеграції положень про права людини і основоположних свобод в українське законодавство.

У висновку доповіді інституції ЄС відзначили, що план дій щодо візової лібералізації є "важливим інструментом для просування реформ в сфері юстиції та внутрішніх справ, а також за її межами". "Як тільки Україна представить додаткову інформацію та нові роз'яснення, інституції ЄС підготують нову доповідь, а також "більш широку оцінку можливих ... наслідків майбутньої лібералізації візового режиму для українських громадян, які подорожують до ЄС", - говориться в повідомленні.

На основі цих висновків ЄС прийме рішення, "чи починати оцінку другого набору критеріїв, згідно з методологією плану дій щодо візової лібералізації".

В кінці січня 2012 р. МЗС повідомляв, що приблизно 80-85% законотворчої роботи, необхідної для скасування Євросоюзом візового режиму для громадян України вже виконано.

Введення безвізового режиму з ЄС є одним з трьох найбільш актуальних завдань в контексті європейської інтеграції України поряд з укладанням угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. У рамках XV саміту України-ЄС в грудні 2011 р. Президент Віктор Янукович заявив, що Україна може завершити переговори про безвізовий режим з ЄС до кінця 2014 р. У той же час голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що безвізовий режим буде запроваджено, як тільки будуть виконані всі необхідні умови.

Україна і ЄС почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично одразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі.