ua en ru

Доходи ПФУ необхідно збільшити мінімум на 40 млрд грн, - Королевська

Автор: RBC.UA
Міністерство соціальної політики України шукає компенсатори, які дозволили б не тільки зберегти доходи Пенсійного фонду України, але й збільшити їх на 40 млрд грн. Про це в ході сьогоднішньої прес-конференції заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство соціальної політики України шукає компенсатори, які дозволили б не тільки зберегти доходи Пенсійного фонду України (ПФУ), але й збільшити їх на 40 млрд грн. Про це в ході сьогоднішньої прес-конференції заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: На засіданні уряду ухвалено пакет рішень із соціальних питань, що стосуються понад 2 млн українців, - Королевська

"Я позитивно ставлюся до зменшення єдиного соціального внеску, але в той же час я розумію, що необхідно знайти компенсатори, які забезпечать доходи Пенсійного фонду", - заявила Королевська.

Одним із таких компенсаторів, за словами міністра, має стати загальне декларування доходів громадянами України.

"Якщо загальне декларування не покаже це як компенсатор доходів Пенсійного фонду, ми вивчимо цей напрямок... Для нас важливо зберегти доходи не тільки в тому обсязі, у якому вони є, а й збільшити їх як мінімум на 40 млрд грн. Ось джерела 40 млрд ми сьогодні й шукаємо", - сказала міністр.

Читайте також: Мінсоцполітики до квітня 2013 р. презентує нову модель обчислення споживчого кошика

У той же час Королевська висловила впевненість, що за підсумками березня планові показники наповнення ПФУ будуть виконані. "Поки що надходження йдуть у плані, добре. І у нас немає жодних хвилювань щодо виконання бюджету Пенсійного фонду в березні 2013 р.", - запевнила глава Мінсоцполітики.

Втім, Королевська не стала прогнозувати, чи вдасться досягти перевиконання плану за підсумком березня, як це було в січні і лютому 2013 р. "Якщо буде перевиконання, ми скажемо про це", - підсумувала міністр.

Напередодні Королевська заявляла, що Мінсоцполітики планує протягом 2013 р. підвищувати пенсії за рахунок перевиконання планових доходів ПФУ. "Фінансування пенсій та їх виплата людям відбувається вчасно, в повному обсязі. У січні та лютому ми також маємо перевиконання планів доходів Пенсійного фонду над плановими показниками на 3,4% і 2,5% відповідно. Це більше 400 млн грн, які дають нам певний резерв для підвищення пенсій, що ми будемо робити протягом року", - зазначала міністр.

Читайте також: Кабмін ухвалив рішення про спрощення процедури надання житлових субсидій

Також повідомлялося, що Мінсоцполітики пропонує затвердити проект закону, який гарантує щорічне збільшення в березні пенсій для понад 12 млн пенсіонерів і включення декретної відпустки жінок до страхового стажу. Королевська додавала, що запропонованим законопроектом зростання заробітної плати враховується в розмірі в середньому на 17 грн у 2013 р.

А у 2014 р., як анонсувала міністр, може бути розпочато другий етап пенсійної реформи в Україні.

"Щоб перейти на другий рівень (пенсійної реформи), ми повинні ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду - це більше 20 млрд грн. Які джерела ліквідації дефіциту ми побачимо? Безумовно, (це) легалізація заробітних плат, зростання заробітних плат, можливість збільшити надходження до ПФУ та ліквідація заборгованості", - наголошувала Королевська.

Читайте також: Кабмін має намір у 2014 р. виділити 1 млрд грн на компенсацію 50% єдиного соціального внеску роботодавців, - Королевська

Нагадаємо, 11 лютого стало відомо, що Кабінет міністрів України затвердив бюджет ПФУ на 2013 р. зі зниженням дефіциту на 24,8% - до 21,8 млрд грн.

"Прийнятий бюджет Пенсійного фонду України передбачає кошти на своєчасну виплату пенсій для всіх пенсіонерів протягом року. У бюджеті також закладено кошти на підвищення з 1 січня і 1 грудня розміру мінімальної пенсії та на щорічне березневе підвищення пенсій. Також, у порівнянні з 2012 р. , передбачено зменшення дефіциту Пенсійного фонду майже на 25%", - зазначала тоді Королевська.

Додамо, що доходи ПФУ у 2013 р. були визначені в сумі 230,3 млрд грн, витрати - в сумі 252,1 млрд грн.

Варто зазначити, що станом на 1 лютого заборгованість областей України перед ПФУ становила майже 8 млрд грн.

Читайте також: Кабмін збільшив щорічну разову грошову допомогу ветеранам у середньому на 10%

Як повідомлялося, з 1 січня 2013 р. в Україні розмір мінімальної пенсії становить 894 грн. У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму органами ПФУ було проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму: мінімальний розмір пенсії, доплата за понаднормовий стаж, мінімальна пенсійна виплата, підвищення ветеранам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати і надбавки.

З 1 грудня 2013 р. мінімальна пенсія зросте до 949 грн.

Зазначимо, пенсійна система в Україні тривалий час перебувала в застої. Постійне збільшення кількості громадян пенсійного віку призводить до того, що бюджет ПФУ з року в рік стає дедалі більш дефіцитним.

Читайте також: Від сплати єдиного соціального внеску до ПФУ в лютому надійшло 13,2 млрд грн

У 2010 р. уряд Миколи Азарова пообіцяв провести в Україні пенсійну реформу. Відповідальний за її проведення Сергій Тігіпко заявляв, що до 2014 р. ПФУ буде бездефіцитним. Однак до накопичувальної системи пенсійного страхування Україна так і не прийшла. А ось пенсійний вік було підвищено до 60 років.

Наталія Королевська з першого дня роботи на новому місці неодноразово критикувала пенсійну реформу. За її словами, дефіцит Пенсійного фонду за підсумками 2012 року склав понад 27,2 млрд грн.

Експерти переконані, що неефективність пенсійної реформи пов'язана в тому числі з тінізацією зарплат в Україні.