ua en ru

Для підписання СА з України ЄС очікує рішень у справах лідерів опозиції

Автор: RBC.UA
Європейський Союз (ЄС) для укладення угоди про асоціацію (УА) з Україною очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р. Про це повідомив в.о. директора Директорату ЄС з питань Східної Європи, Південного Кавказу і Центральної Азії в статусі керуючого директора Департаменту з питань країн Європи і Центральної Азії Європейської служби зовнішніх дій Гуннар Віганд на засіданні комітету Європейського парламенту у закордонних справах.

Європейський Союз (ЄС) для укладення угоди про асоціацію (УА) з Україною очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р. Про це повідомив в.о. директора Директорату ЄС з питань Східної Європи, Південного Кавказу і Центральної Азії в статусі керуючого директора Департаменту з питань країн Європи і Центральної Азії Європейської служби зовнішніх дій Гуннар Віганд на засіданні комітету Європейського парламенту у закордонних справах, передає "5 канал". Віганд також виключив підписання угоди про асоціацію до виборів у ВР, і підкреслив, що ЄС виступає за реформування Кримінального кодексу України при тісному співробітництві з Радою Європи.

Раніше міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що процес європейської інтеграції України зупинений, і подальший розвиток подій залежить від дій політичного керівництва України. Нагадаємо, 4 червня ц.р. Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що Україна отримає можливість підписати і ратифікувати угоду про асоціацію з ЄС за умови демократичних і вільних парламентських виборів 28 жовтня 2012 р.

У свою чергу міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко також раніше заявив, що угода про асоціацію між р. Україною та ЄС до парламентських виборів підписана не буде.

Як повідомлялось, Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія та Чехія, які вимагають звільнення лідерів опозиції. Нещодавно Міністерство закордонних справ Франції закликало Україну дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань і звільнити "жертв виборчого правосуддя". Мова йде про колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, а також про трьох колишніх міністрів її уряду - Юрія Луценка, Георгія Філіпчука та Валерія Іващенка.

До цього ЄС призупинив значну частину фінансової підтримки Україні. Також європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії, Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію". 19 грудня 2011 р. на саміті Україна - ЄС було оголошено про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію. 30 березня 2012 р. на рівні глав переговорних делегацій відбулося парафування угоди.