ua en ru

Депутати від БЮТБ покинули сесійний зал парламенту

Автор: RBC.UA
Народні депутати від парламентської фракції БЮТБ покинули зал засідань Верховної Ради України (ВР), відмовившись брати участь у розгляді Кримінального процесуального кодексу.

Народні депутати від парламентської фракції БЮТБ покинули зал засідань Верховної Ради України (ВР), відмовившись брати участь у розгляді Кримінального процесуального кодексу. Лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін заявив, що фракція покидає зал і не братиме участі "в цьому фарсі". Відзначимо, станом на 22:50 нардепи розглянули 2 тис. 81 поправку з 4 тис. внесених до проекту КПК.

ВР сьогодні працюватиме до завершення розгляду порядку денного. "За" проголосували 247 нардепів. "Будемо працювати стільки, скільки буде потрібно, і вечір і ніч", - заявив глава Верховної Ради Володимир Литвин.

На думку голови Партії регіонів Олександра Єфремова, парламенту треба ще близько 24 годин на розгляд КПК у другому читанні. Зокрема, відповідаючи на питання чи закінчить парламент на цьому пленарному тижні розгляд даного документа, депутат підкреслив: "Я впевнений тільки в одному, що депутати не втомляться й не перестануть працювати... Ми все прорахували по хвилинах - 24 години нам необхідно безперервно працювати, щоб розглянути КПК. Якщо допустити, що ми будемо працювати всю ніч і залишаться сили ще завтра працювати, то у нас час є".

Під час сьогоднішнього вечірнього засідання депутати перервали роботу над КПК для внесення змін до держбюджету, для ухвалення закону про виведення закупівлі газу з-під дії закону про держзакупівлі, для зняття заборони на приватизацію 13 ТЕЦ і для дозволу приватизації шахт шляхом продажу всіх їхніх акцій на аукціонах .

Нагадаємо, депутати протягом двох пленарних засідань (10 та 11 квітня) прийняли 95 статей проекту КПК з 614, в які були внесені правки.

Сьогодні нардепи проголосували "за" статтю 181 якої, закріпили у проекті КПК домашній арешт Передбачається, що домашній арешт може бути застосований до особи, обвинуваченому в злочині, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Термін дії визначення слідчого судді про зміст особи під домашнім арештом не може перевищувати 2 місяців. У той же час у разі необхідності відповідний термін може бути продовжений за клопотанням прокурора в рамках терміну досудового розслідування. Сукупний термін утримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати 6 місяців.

Так, нардепи виключили з проекту КПК статтю 123 "Судовий збір", якою судовий збір у кримінальному провадженні підлягає сплаті у разі прийняття судом обвинувального вироку.

Варто відзначити, що депутати відмовилися вносити правки до статті 97 УП, яка передбачає, що суд має право визнати допустимим доказом показання з чужих слів, незалежно від можливості допитати особу, яка надала початкові пояснення, у виняткових випадках, якщо такі свідчення є допустимим доказом по інших правилам допустимості доказів.

Згідно, статті, показаннями з чужих слів є здійснення в усній, письмовій чи іншій формі, за певним фактом, що грунтується на поясненні іншої особи.

Крім того, Рада не внесла змін до статті 182 "Застава". Окремі депутати пропонували допустити, що в якості застави можуть бути внесені не тільки грошові кошти, а й інші цінності, в тому числі - нерухомість.

в першому читанні Рада прийняла КПК в лютому поточного року. Як повідомив керуючий партнер юридичної фірми "Ільяшов і партнери" Михайло Ільяшов, більшість практикуючих юристів відзначають в проекті нового Кримінально-процесуального кодексу безліч позитивних моментів.

Радник Президента, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов раніше говорив, що новий КПК є революційним у багатьох процесуальних нюансах.

Такої ж думки про проект документа і експерти. Колишній міністр юстиції України, президент Інституту правової політики Микола Оніщук вважає, що КПК знищить репресивну систему кримінальної юстиції.

Позитивно документ оцінили і в Раді Європи. Експерт РЄ Ерік Сванідзе відзначав, що текст документа хороший, проте і його виконання повинно бути на рівні. А для цілісного формування системи судочинства необхідно прийняти ще ряд законів.

Новий КПК, як раніше пояснював Портнов, передбачає набуття чинності протягом 6 місяців після його прийняття, хоча європейські експерти в своїх зауваженнях запропонували дворічний термін для вступу в дію цього закону, мотивуючи це тим, що необхідно провести навчання для слідчих і прокурорів для роботи з урахуванням документа.