ua en ru

Буріння на Юліївському нафтогазоконденсатному родовищі Shell почне у вересні

Автор: RBC.UA
Компанія Shell у вересні 2012 р. почне глибинне буріння свердловини на 6-7 тис. м - першою на Юліївському нафтогазоконденсатному родовищі газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування". Про це повідомив директор газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" Юрій Фесенко прем'єр-міністру Миколі Азарову під час робочої поїздки останнього до Харківської області.

Компанія Shell у вересні 2012 р. почне глибинне буріння свердловини на 6-7 тис. м - першою на Юліївському нафтогазоконденсатному родовищі газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування". Про це повідомив директор газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" Юрій Фесенко прем'єр-міністру Миколі Азарову під час робочої поїздки останнього до Харківської області, інформує прес-служба уряду. "Нам необхідно йти на 6,5-7 км, там прогнозні запаси складають близько 1 трлн куб. м газу", - сказав Фесенко.

Прем'єр-міністр, у свою чергу, нагадаємо, що в 2013 р. на українських родовищах, які використовуються довгий час, буде побудовано шість установок для дожиму газу. Ця техніка забезпечує додатковий тиск в газовому пласті і дозволяє збільшити видобуток вуглеводнів.

Читайте також: Shell заплатить Україні 400 млн дол бонусу за Юзівське родовище

Юліївське нафтогазоконденсатне родовище - належить до Північного борту нафтогазоносного району Східного нафтогазоносного регіону України. Розташоване в Харківській області на відстані 16 км від м. Валки. Початкові затверджені запаси газу становлять 15,2 млрд. куб. м.

Проекти з розробки Юліївського нафтогазоконденсатного родовища ДК "Укргазвидобування" почала впроваджувати ще в 2007 р. У лютому 2007 р. "Укргазвидобування" була змушена зупинити видобуток природного газу на Юліївському нафтогазоконденсатному родовищі, оскільки закінчився термін дії спеціальної ліцензії на його геологічне вивчення та розвідувально-промислову розробку.
Раніше нідерландсько-британська компанія Royal Dutch Shell, перемогла в конкурсі на розробку Юзівської газоносної площі, і виплатить Україні додатковий бонус у розмірі 400 млн дол.

Україна вибрала розробниками сланцевих родовищ Shell і Chevron. Інвестиції в Олеське і Юзівське родовища сланцевого газу в Україні за 30 років можуть скласти 50-70 млрд дол. За оцінками геологів, запаси газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трильйони кубометрів, на Олеському - до 1,5 трильйона.

Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

Читайте також: "Укргазвидобування" втілює нові проекти на Юліївському родовищі

Україна, для якої виробництво сланцевого газу - поки лише проект, споживає близько 60 мільярдів кубометрів газу на рік, імпортуючи 40 млрд з Росії за стабільно зростаючою ціною.

Нагадаємо також, що Україна за 7 місяців 2012 р. з порівняно з відповідним періодом 2011 р. збільшила видобуток газу на 0,9% - до 11 млрд 801,2 млн куб. м. У липні 2012 р. в порівнянні з липнем 2011 р. видобуток газу зріс на 1,2% - до 1 млрд 684,5 млн куб. м. "Нафтогаз України" в січні-липні 2012 р. збільшив видобуток газу на 0,7% - до 10 млрд 605,9 млн куб. м, у липні - на 1,8% - до 1 млрд 517 млн ​​куб. м. За даними Держстату видобуток природного газу в Україні за 7 міс. 2012 зменшилася на 0,1% - до 11,2 млрд куб. м.