ua en ru

BP заплатить рекордний для США штраф 4,5 млрд дол. за розлив нафти в Мексиканській затоці (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Британська нафтова компанія BP виплатить 4,5 млрд дол. у якості штрафу за розлив нафти в Мексиканській затоці, що стався у 2010 р. через аварію на нафтовій платформі Deepwater Horizon. Це найбільший штраф в історії США, передає Reuters. Раніше ВВС, посилаючись на близькі до ситуації джерела, повідомляла про розмір штрафу від 3 до 5 млрд дол.

Британська нафтова компанія BP виплатить 4,5 млрд дол. у якості штрафу за розлив нафти в Мексиканській затоці, що стався у 2010 р. через аварію на нафтовій платформі Deepwater Horizon. Це найбільший штраф в історії США, передає Reuters. Раніше ВВС, посилаючись на близькі до ситуації джерела, повідомляла про розмір штрафу від 3 до 5 млрд дол.

Читайте також: У США суд відхилив апеляцію Chevron за позовом на 18 млрд дол. про шкоду екології Еквадору

BP уклала домовленість із Міністерством юстиції США про те, що нафтова компанія добровільно візьме на себе провину за аварію в обмін на відсутність судового переслідування з боку США. Крім того, у зв'язку з розслідуванням може бути арештоване до чотирьох співробітників BP. Нагадаємо, в березні ц.р. представники BP звинувачували владу США у приховуванні 10 тис. документів про розлив нафти у 2010 р.

Зазначається, що заяву американського Мін'юсту, в якій дана інформація, можливо, буде підтверджена, опублікують пізніше.

Читайте також: Компанію Shell закликають відповісти за розлив нафти в Нігерії

Як раніше зазначали експерти міжнародного агентства Fitch Ratings, завдяки угоді з "Роснєфтью" BP виручила кошти на покриття судових витрат, пов'язаних з аварією в Мексиканській затоці. Раніше BP планувала залучити 38 млрд дол. за рахунок продажу різних активів у 2012 р., проте із продажем ТНК-BP їй вдасться залучити значно більшу суму. Це збільшує шанси BP на покриття подальших судових витрат у зв'язку з розливом нафти без погіршення фінансового профілю компанії.

Нагадаємо, екологічна катастрофа біля узбережжя США сталася 20 квітня 2010 р. На нафтовидобувній платформі Deepwater Horizon, яка перебувала під управлінням BP, стався вибух, у результаті якого загинули 11 робітників. Через два дні платформа затонула, а з пошкодженої свердловини на глибині 1,5 км до Мексиканської затоки почала витікати нафта.

Читайте також: BP планує заощадити 10 млрд дол. на виплатах за розлив нафти в Мексиканській затоці

У середині липня 2010 р. витік вдалося зупинити, однак за час аварії у води затоки вилилося близько 4 млн бар. нафти. На сьогоднішній день BP витратила вже 8 млрд дол. на ліквідацію наслідків екологічної катастрофи та компенсації потерпілим. За оцінками аналітиків, аварія в остаточному рахунку обійдеться BP у десятки мільярдів доларів.

У лютому ц.р. суд у США звільнив партнерів BP - нафтосервісну компанію Halliburton - від виплат за розлив нафти в Мексиканській затоці.

Зазначимо, що до цих пір рекордним вважався штраф у розмірі 1,2 млрд доларів, накладений міністерством юстиції США на фармацевтичну компанію Pfizer у 2009 році.

Читайте також: Нафтовидобувна BP продасть частину своїх активів у Мексиканській затоці за 5,5 млрд дол

BP plc - друга за обсягами видобутку нафтова компанія Європи після Royal Dutch/Shell. Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні, штат BP становить близько 80 тис. співробітників. BP володіє нафтопереробними і нафтохімічними потужностями, мережею АЗС, випускає масла під маркою Castrol.

Також компанії належать частки в десяти газопроводах і п'яти регазифікаційних терміналах у Північному морі. Крім того, компанія володіє декількома прийомними терміналами для зрідженого природного газу в Мексиканській затоці. Компанія володіє 50% спільного підприємства TNK-BP Limited - материнської компанії групи ТНК-BP. Головою ради директорів ВР є Карл-Хенрік Сванберг, головним керуючим - Роберт Дадлі.

Як повідомлялося, чистий прибуток британської BP за 9 міс. 2012 р. впала майже вдвічі - до 9,96 млрд дол. в порівнянні з 18,02 млрд дол., отриманими за той же період 2011 р. Сукупний виторг компанії у січні-вересні поточного року склав 284,7 млрд дол., скоротившись на 1,9% в порівнянні з аналогічним показником за січень-вересень минулого року (290,1 млрд дол.).