ua en ru

Біатлон: В жіночій естафеті українська збірна посіла сьоме місце

Автор: RBC.UA
Другий тиждень поспіль німецький етап Кубка світу відкриває жіноча естафета, і другий тиждень поспіль вона фактично проходить за одним сценарієм. Але якщо в Оберхофі роль безперечних лідерів виконала збірна України, то в Рупольдінгу цю приємну місію взяла на себе команда Норвегії.

Другий тиждень поспіль німецький етап Кубка світу відкриває жіноча естафета, і другий тиждень поспіль вона фактично проходить за одним сценарієм. Але якщо в Оберхофі роль безперечних лідерів виконала збірна України, то в Рупольдінгу цю приємну місію взяла на себе команда Норвегії.

Читайте також: Біатлон: Валя Семеренко взяла "бронзу" в гонці переслідування

Перша половина гонки більше була схожа на мас-старт: спортсменки намагалися особливо не ризикувати, і на дистанції великих відривів не було. Сприяло цьому те, що в Рупольдінгу як правило спортсмени допускають мало промахів, і в цих умовах ціна кожної помилки була дуже велика.

Перший етап Віта Семеренко пройшла відмінно, обмежившись одним запасним патроном і передала естафету першою з реальних претендентів на високі місця, програвши лише трохи Кайсьо Макаряйнен і її не хапаючої зірок з неба збірної Фінляндії.

Другий етап у виконанні Юлії Джими також вийшов цілком пристойний: наша спортсменка, хоч і передедала естафету восьмою, але відставання від лідерів вимірювалося менше, ніж півхвилиною. Пам'ятаючи срібну естафету в Хохфільцені - абсолютно не критичний показник.
Але ось те, що сталося на етапі Валі Семеренко, логічному поясненню не піддається. Бездоганно пройшовши лежання і практично не поступаючись швидкій Синневе Сулемдал на трасі, Валя виявилася зовсім не готова до стійки. І справа навіть не в промахах і не в штрафному колі - скорострільність Валі була зовсім не на її рівні. Тільки в цьому компоненті вона на стійці втратила більше півхвилини. Як підсумок - майже двохвилинний гандикап від лідерів і дев'яте проміжне місце.

Все, що зуміла зробити на своєму відрізку естафети іменинниця Олена Підгрушна - підтягти команду на сьому позицію.

У боротьбі за перемогу команда Норвегії, вперше захопивши лідерство в гонці на другому етапі зусиллями Анн-Крістін Флатланд, надалі не пропускала ініціативу в гонці. Вже Сулемдал створила відчутний відрив від суперниць, до традиційно високій швидкості додавши невластиве стабільну стрілянину. Для Тури Бергер не втратити майже півхвилинну перевагу було справою техніки.

Точно так само як виявилося справою техніки срібло російської збірної. Не дивно, враховуючи, що росіянки на вогневих рубежах використовували всього один запасний патрон. На фініші Ольга Зайцева відсвяткувала це друге місце, немов перемогу.

Ну і самий захоплюючий бій розгорнувся за третю сходинку подіуму. Аж до останнього кола на бронзу претендували чотири збірні, а в підсумку всі почесті дісталися збірній Чехії, яка в рік домашнього чемпіонату світу вирішила ні з одного етапу не їхати без нагород. Причому, дивно: на фініші Вероніка Зварицова обійшла не тільки тихохідну італійку Алексію Рунггальдье, але і улюбленицю місцевих трибун Андреа Хенкель.

Завдяки перемозі в естафеті, норвежки повернули лідерство як у Кубку націй, так і в заліку командних гонок. Наша збірна в заліку естафет тепер йде другою. А в Кубку націй впевнено зберігає четверту позицію.

10 січня в Рупольдінгу пройде чоловіча естафета.

1. Норвегія (0+4) 1:08:13.2
2. Росія (0+1) +54.7
3. Чехія (0+7) +1:51.8
4. Німеччина (0+9) +1:55.4
5. Італія (0+4) +2:03.5
6. Франція (0+6) +2:05.0
7. Україна (1+7) +2:26.4
8. Білорусь (1+8) +2:52.2

Використані матеріали прес-служби федерації биталона України.