ua en ru

Баррозу: Греція залишиться в єврозоні

Автор: RBC.UA
Греція залишиться в єврозоні. З такою заявою виступив глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу.

Греція залишиться в єврозоні. Як повідомляє агентство Reuters, з такою заявою виступив глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу.

За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи. "Ми зробимо все можливе, щоб зберегти стабільність єврозони", - зазначив чиновник після переговорів з прем'єр-міністром Греції Антонісом Самарасом.

Тим часом в доповіді американського банку Citi прогнозується, що Афіни залишать єврозону в найближчі 2-3 квартали. Аналітики Citi оцінюють можливість відмови від євро в Греції в 75%.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's в свою чергу 5 червня 2012 р. оцінило вірогідність виходу Греції з єврозони як 1:3. Відмова Афін від євро може бути обумовлений декількома причинами, зокрема нездатністю провести реформи, узгоджені з Євросоюзом, Міжнародним валютним фондом і Європейським центральним банком.

Вихід Греції з єврозони не приведе автоматично до розпаду валютного союзу, але спровокує довгострокове падіння впевненості в майбутньому єдиної валюти. В цих умовах S&P рекомендувало державам єврозони якнайшвидше виробити надійний і гнучкий механізм фінансової допомоги периферійним країнам блоку, що зазнають труднощі з залученням коштів.

Кілька днів тому джерела в політичній системі Старого Світу заявили, що Греція не зможе самостійно розрахуватися з боргами, і знадобиться нова реструктуризація боргів, щоб врятувати країну від банкрутства.

Одне з джерел стверджує, що процентне співвідношення державного боргу і ВВП в Греції за останній час лише погіршилося.
Згідно з останніми оцінками, економіка в цьому році пішла в мінус на 7%, а не на 5% як передбачалося спочатку. Чим менше ВВП, тим більше в процентному вираженні складає борг. "У Греції нічого не було зроблено за останні чотири місяці" - стверджує джерело.
Нещодавно європейське статистичне відомство Eurostat повідомило, що державний борг Греції в I кв. 2012 р. знизити на рекордні в єврозоні 33%, однак з поправкою на зменшення ВВП цифри можуть бути переглянуті.

Частково важку ситуацію можна пояснити довгим періодом "безвладдя". Греки ніяк не могли вибрати новий уряд. Вибори довелося провести двічі, і лише тоді вдалося створити тендітну правлячу коаліцію, до якої увійшли партії, раніше ніколи не співпрацювали один з одним. Його очолив лідер "Нової Демократії" Антоніс Самарас. До уряду входять партії, що підтримують угоду Афін з міжнародними кредиторами з Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ). Самарас заявив 6 липня ц.р., що влада не буде наполягати на поправках в ключові положення, однак поставлять на розгляд питання про необхідність розвитку програм стимулювання економіки і відмови від практики масових скорочень працівників державного сектора. Раніше міністр фінансів Греції Яніс Сторнарас заявив, що Греція не буде просити пом'якшити умови, на яких країна отримує фінансову допомогу в розмірі 174 млрд євро.

Раніше Афіни під керівництвом соціалістів з ПАСОК, уклали угоду про реструктуризацію боргів, що знаходяться у володінні приватного сектора на суму 100 млрд євро, а у відповідь пообіцяли скоротити співвідношення державного боргу і ВВП до 120% до 2012 р. з поточних 160%. Керівництво МВФ вже дало зрозуміти, що якщо греки знову зірвуть план економії, фонд відмовиться від участі у другій антикризовій програмі. Зазначимо також, що сьогодні в Міністерстві фінансів країни повідомили, що Греція планує заощадити до 2014 р. 11,7 млрд євро.