ua en ru

Barclays підозрюють в здійсненні фінансових махінацій у великих розмірах

Автор: RBC.UA
Влада Великобританії почала розслідування відносно банку Barclays у зв'язку з підозрами в здійсненні фінансових махінацій в крупних розмірах.

Влада Великобританії почала розслідування відносно банку Barclays у зв'язку з підозрами в здійсненні фінансових махінацій в крупних розмірах, передає агентство Reuters.

Повідомляється, що предметом розслідування стане діяльність банка, пов'язана з інвестиційним фондом Qatar Investment Authority. Подальші деталі розслідування не повідомляються на користь слідства.

Нагадаємо, в серпні 2012 р. адміністрація банку виплатила 340 млн дол. штрафу за махінації на ринку LIBOR.

Зазначимо, згідно з заявами експертів, замішані в скандалі з LIBOR банки можуть втратити на судових позовах більше, ніж на штрафах регуляторам.

Читайте також: "Укрзалізниця" за кредитом виплатила Barclays bank чергову суму в 42 млн дол

Раніше повідомлялося, що британський банк Barclays може бути розділений на два підрозділи на тлі тиску, що посилюється з боку регуляторів.

Водночас британські регулятори пропонують ввести кримінальне покарання за недбалість при управлінні банками, замішаними в даних злочинах. Поки що мова йде про покарання топ-менеджменту Barclays. Якщо парламент підтримає цю ініціативу, то першими менеджерами, які понесуть покарання, стануть тепер уже колишні керівники банку Barclays: Роберт Даймонд, Маркус Ейджіус і Джеррі де Месьє.

Читайте також: ЄК хоче жорстко карати за спроби маніпулювати ринковими індексами

Даймонд заявив, що ніхто зі співробітників не здогадувався про незаконність вчинених діянь, стверджуючи, що Barclays лише наслідував приклад у інших фінансових інститутів. Голова спеціального комітету Ендрю Тайрі після завершення слухань зазначив, що відповіді банкіра звучали неправдоподібно. А ще один член комітету повідомив, що свідчення фінансиста не заслуговують довіри.

Нагадаємо, 27 червня 2012 р. найбільший британський банк Barclays був оштрафований на 452 млн дол. регуляторами США і Великобританії за махінації при визначенні ставки LIBOR. Розслідування махінацій з LIBOR було розпочато в 2008 р. і крім Barclays торкнулося таких великих банків, як Royal Bank of Scotland, Lloyds Banking Group, Citigroup, HSBC, UBS і Deutsche Bank, причому Barclays став першим банком, який визнав свою відповідальність. Як з'ясувало слідство, співробітники Barclays в період з 2005 р. по 2009 р. неодноразово маніпулювали ставкою LIBOR.

LIBOR є визнаним індикатором фінансових ресурсів, основною ставкою на міжбанківському ринку, за якою банки кредитують один одного.

Історія Barclays нараховує більше 300 років, банк активно діє більш ніж в 50 країнах світу, а штат співробітників складає близько 145 тис. чоловік. Чистий збиток банківської групи Barclays в I кварталі 2012 р. склав 337 млн ​​фунтів стерлінгів (543,7 млн дол.) проти чистого прибутку роком раніше у розмірі 1,24 млрд фунтів.