"Ювентус" - "Шахтар": Гідна нічия "гірників" (фото)

У другому турі Ліги чемпіонів УЄФА донецький "Шахтар" зіграв внічию на полі туринського "Ювентуса" і значно збільшив свої шанси на вихід з групи. Суперники обмінялися голами в середині першого тайму, забивши один одному з інтервалом у дві хвилини. На м'яч Алекса Тейшейри італійці відповіли влучним ударом Леонардо Бонуччі.

Гірники активніше почали зустріч і, взявши під контроль м'яч міцно заволоділи ініціативою. І вже на 6-й хвилині створили першу загрозу воротам Джанлуїджі Буффона - Вілліан з Разваном Рацем розіграли зліва нехитру комбінацію, яка завершилася прострілом на дальню штангу, де Генріх Мхітарян випередив захисника, але з близької відстані пробив трохи вище воріт. Потім не упустили можливість пристрілятися до мети Ярослав Ракицький і Фернандіньо, на що "Юве" нічим істотним відповісти не зміг.

Втім, напівмомент у володіннях Андрія Пятова на кінець першої третини тайму все ж виник, коли Андреа Пірло зробив бездоганну передачу з глибини на хід Клаудіо Маркізіо. Хавбеку туринців необхідно було прикласти багато зусиль, щоб влучити в створ воріт, і він з цим завданням не впорався.

"Шахтар" вилазку суперника сприйняв адекватно і знову взяв в облогу штрафний майданчик господарів. І якщо Тейшейрі не судилося увінчати сильний тиск гірників після сольного проходу, то з передачі Вілліана 22-річний хавбек не промахнувся.

На 23-й хвилині чергова багатоходова атака гостей завершувалася в кілька спроб. Спочатку сам Вілліан безрезультатно пробив низом. Туринці змогли блокувати його удар, але не змогли перешкодити передачі бразильця на партнера, перебуваючого на лінії офсайду. Тейшейра розпорядився цим шансом ідеально, вразивши верхній кут Буффона і викликавши на трибунах зітхання відчаю.

Тим не менш, горювати вболівальникам "Ювентуса" довго не довелося. Вже на 25-й хвилині після вивіреної передачі Пірло з кутового прямо на ногу Бонуччі залишений без нагляду захисник італійців переправив м'яч в сітку - 1:1. Гол дещо заспокоїв гру. "Шахтар" безумовно тримав господарів насторожі, а лідер "Серії А" повторно спокушати долю не квапився, а тому серйозне з'ясування відносин відклав на другий тайм.

Після перерви швидкості і справді різко зросли. В першу чергу додали господарі, прибравши до своїх рук територіальну ініціативу. Але і донеччани про глуху оборону навіть не думали. Різко відповідаючи на позиційний наступ суперника, вони раз за разом змушували вступати в гру Буффона. На 59-й хвилині Вілліан знову був близький до взяття воріт, але на щастя кіпера господарів м'яч пролетів поряд зі стійкою.

А вже незабаром могли відзначитися "бьянконері". Себастьяно Джовінко забезпечив м'ячем Алессандро Матрі, але той з лінії воротарської запустив снаряд у "молоко". Наступний простріл у виконанні Стефана Ліхтштайнера знову приніс загрозу воротам Пятова. Правда, замкнути його ніхто так і не встиг. За законами жанру наступний небезпечний момент настав створили вже гравці "Шахтаря". Мхітарян і всюдисущий Вілліан багато разів стріляли по кутах "Юве" з вигідних позицій, проте обом не вистачало влучності.

Вже у компенсований час Буффона виручила поперечина, але і з нічийним результатом "Шахтарю" не соромно повертатися до Донецька.