"Шахтар" і "Металіст" розгромили суперників, "Дніпро" мінімально переміг (відео)

Суботні матчі дев'ятого туру української Прем'єр-Ліги почалися нульовою нічиєю "Іллічівця" і "Волині", продовжилися скромною перемогою "Дніпра" і завершилися разгромами від "Шахтаря" і "Металіста". Жертвами грандів стали "Зоря" і "Ворскла", відповідно.

Металіст - Ворскла 4:0
Голи
: Шав'єр, 64, 87, Тайсон, 81, Марлос, 90+1
Металіст: Дишленкович, Барвинко, Пшеничних, Гуйє, Вильягра, Торрес (Марлос, 84), Едмар, Шав'єр, Соса, Вілліан (Тайсон, 56), Кристальдо (Торсильери, 71)
Ворскла: Долганський, Даллку, Матвєєв, Чеснаков, Селін, Краснопьоров, Громов, Будник (Лиетава, 67), Маркоскі, Безус, Кривошеєнко (Янузі, 46)
Вилучені: Барвинко, 60, Маркоскі, 75

Зі статусом незручного останнім часом суперника "Металіст" боровся півтора тайми. У першій половині зустрічі господарі не мали багато можливостей для першого голу. Найближчим до успіху був Вілліан Гомес після навісу зі штрафного: йому завадив Сергій Долганський, який перевів м'яч у поперечину. Досить скромні дії "Ворскли" змінились більш сміливими атаками після відпочинку, і вони призвели до другої жовтої картки молодого Дениса Барвінка. Але харків'яни, ніби чекали, доки не опиняться у меншості. Майже одразу Едмар заробив, а Хавьєр реалізував штрафний прямим ударом метрів з 25-ти.

Невдовзі чисельні склади Євген Арановський вирівняв, вилучивши у гостей Йована Маркоскі. Сперечаючись 10 на 10, "Металіст" ще тричі в останню 10-хвилинку забивав ефектні голи. Хуан Торрес вивів сам на сам Тайсона - 2:0. Потім Хавьєр оформив гольовий "дубль", влучивши у "дев'ятку" ударом без підготовки з 30-ти метрів. Не менш красиво відзначився і Марлос, протягнувши від центрального кола та перекинувши м'яч через Долганського, який необачно залишив лінію воріт. Додамо, що "Ворскла" наприкінці зустрічі майже припинила спротив, тоді як господарі все зробили для чудового настрою перед поїздкою у Леверкузен на матч проти "Байера" у груповому раунду Ліги Європи УЄФА.

Дніпро - Чорноморець 1:0
Гол
: Селезньов, 15
Дніпро: Лаштувка, Мандзюк, Чеберячко, Одибе, Стринич, Ротань, Олійник (Матеус, 46), Жуліано, Алієв (Канкава, 76), Калініч (Зозуля, 59), Селезньов
Чорноморець: Безотосний, Кутас, Бергер, Фонтанелло, Сантана, К. Ковальчук (Артур, 80), Політило, Лео Матос, Балашов (Джедже, 41), Діденко (Бобко, 46), Бурдужан

Повернення Євгена Селезньова на "Дніпро-Арену" мало вирішальне значення у цій грі, яку можна назвати для господарів поля нетиповою. Перед цим їм не вистачало по 2 голи для спокійного завершення поєдинків, а зараз доволі швидке взяття воріт гарантувало перемогу. Селезньов регулярно почав з'являтись на позиціях для завершення атак, але перші дві з них завершив ударами у стійку, а також у корпус Дмитра Безотосного. Але це лише відклало радість господарів на кілька хвилин. Черговий прохід лівим флангом Івана Стрініча продовжився прострілом, на який не зреагував ніхто із захисників, а Селезньову, який вискочив з-за їхніх спин, залишалось лише підставити ногу.

До перерви одесити взагалі нічим не запам'ятались Яну Лаштувці, хоча ближче до завершення першого тайму вони один за одним заробили 4 непогані штрафні удари. Витиснути з них користь не вийшло. А от неузгодженість Лаштувки з Майклом Одібе на початку другої 45-хвилинки призвела до потрапляння м'яча у поперечину воріт дніпропетровців. Надалі активно за справу взявся Лучіан Бурдужан, однак підтримки партнерів йому явно бракувало. "Дніпро" вже не штурмував чужу половину поля великими силами, зате зумів доволі спокійно довести поєдинок до мінімальної переваги.

Зоря - Шахтар 0:3
Голи
: Тейшейра, 42, Мхітарян, 61, Адріано, 65
Зоря: Постранський, Чайковський, Шунич, Білий, Гнатович, Грицай, Каменюка, Галюза (Ференчак, 46), Худзік (Майкон, 46), Липартия, Данило (Родич, 68)
Шахтар: Пятов, Ілсіньо, Ракицький, Чигринський, Шевчук, Степаненко, Фернандіньо (Відзначився, 67), Коста (Мхітарян, 59), Тейшейра, Вілліан, Едуардо (Адріано, 59)

Чинний чемпіон і лідер сезону підходить до європейських випробувань із стовідсотковим показником на внутрішній арені, майже не залишаючи шансів суперникам відібрати у них бодай очко. Так трапилось і у Луганську, де "Зоря" протрималась майже до перерви, а зрештою не зуміла уникнути великої поразки. Причому склад гостей не можна було назвати оптимальним, що і не дивно напередодні першої зустрічі у Лізі Чемпіонів УЄФА. Чергові експерименти від Мірчі Луческу не дозволили господарям навіть пройти серйозну перевірку Андрію Пятову. Натомість Віталію Постранському скаржитись на відсутність роботи не було коли. Найбільше йому запам'ятався Едуардо, який так і не зумів забити. Але після чергової невдалої спроби гравця хорватської збірної на добивання вчасно встиг Алекс Тейшейра.

У середині другого тайму "гірники" провели ударну п'ятихвилинку, коли остаточно позбавили господарів надій на поповнення командної скарбнички, а самі змогли у довільному темпі дограти цей поєдинок. Не обійшлась зустріч без чергового, вже 12-го за рахунком, голу у поточному сезоні Генріха Мхітаряна. Він вперше з початку Чемпіонату не потрапив до основного складу, але після виходу на заміну йому знадобилось менше 3-х хвилин, щоб опинитись у потрібному місця після прострілу Луіса Адріано. А потім вже сам бразилець встановив остаточний рахунок, отримавши пас від співвітчизника - Вілліана, без якого не обійшлась жодна з результативних атак у цей вечір.

Іллічівець - Волинь 0:0
Іллічівець
: Худжамов, Бутко, Іщенко, Чижов, Путівцев, Гречишкин, Ярошенко (Яворський, 87), Кравченко (Кожанов, 46), Федотов, Таргамадзе, Окриашвили
Волинь: Литовченко, Симінін, Шиков, Ілія, Занев, Стевич, Изворану, Аржанов (Насонов, 61), Бикфальви, Пилипчук (Бабирь, 71), Суботіч (Овоникоко, 79)

Доволі благополучне становище обох команд спричинило доволі обережну гру кожної з них. У першому таймі гості виявляли більше активності, однак у завершальній стадії точність їм постійно зраджувала. Загалом "Волинь", хоча нічим не поступалась маріупольцям, за весь поєдинок так жодного разу і не пробила в отвір воріт Рустама Худжамова. Не вдалось це навіть Даніелю Суботичу: він отримав можливість без перешкод вийти на побачення з голкіпером господарів після того, як на рівному місці послизнувся Олександр Чижов. Однак одразу атакуючий гравець не вирішив, що робити, а потім симулював порушення, за що отримав жовту картку.

У другому таймі "Іллічівець" виглядав більш активно, та будь-які намагання не спричинили серйозної роботи захисту суперника, а Сергій Літовченко так і залишився без справжнього воротарського навантаження. Як наслідок, абсолютно закономірні нулі на табло і лише по одному очку до командних скарбничок. Однак жодна з команд не може апелювати до такого результату. До того ж вони не втратили позицій у верхній половині Прем'єр-ліги.