ua en ru

Депутати побилися незабаром після відкриття Ради (відео)

Автор: RBC.UA
Спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Рибак продовжив пленарне засідання парламенту. Опозиція розблокувала трибуну, і депутати продовжили роботу. Компромісу вдалося досягти під час перерви.

Спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Рибак продовжив пленарне засідання парламенту. Опозиція розблокувала трибуну, і депутати продовжили роботу. Компромісу вдалося досягти під час перерви.

Раніше депутати від фракції "Свобода" заблокувала трибуну Верховної Ради (ВР) України. Це сталося незабаром після відкриття засідання парламенту. Також сталася бійка між свободівцями і регіоналами. Спікер ВР Володимир Рибак оголосив перерву в пленарному засіданні на 30 хвилин.

Почалося з того, що лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок, в ході свого виступу з парламентської трибуни звинуватив Партію регіонів і, зокрема, голову фракції ПР Олександра Єфремова, у провокації, спрямованій на зрив роботи Ради. Єфремов виступав з трибуни ВР росыйською мовою. "Цей парламент буде працювати тільки тоді, коли буде працювати на виконання Конституції України, на виконання українських законів", - додав Тягнибок.

Потім нардепи почали з'ясовувати стосунки прямо біля трибуни парламенту.

Верховна Рада планує сьогодні розглянути проекти постанов про призначення виборів депутатів Київради і київського мера. Про це йдеться в порядку денному парламенту.

Зокрема, Верховна Рада України 19 березня планує почати роботу з затвердження порядку денного 2 сесії ВР 7 скликання. Після цього депутати повинні розглянути низку проектів постанов про парламентські слухання і перейти до розгляду питань призначення позачергових місцевих виборів і проектів постанов про призначення чергових виборів Київради і київського міського голови.

Читайте також: Депутати домовилися створити ТСК по Власенку і порушеннях на виборах

Для повторного розгляду з пропозиціями Президента пропонується кілька законів, зокрема: "Про розвиток виробництва і споживання біологічних видів палива", "Про державну підтримку сільського господарства, "Про охорону праці" і "Про регулювання в галузі зв'язку".

Після обіду на вечірньому засіданні народні депутати планують створити ТСК з питань розслідування фактів антиконституційного перегляду владою волевиявлення українського народу на парламентських виборах 2012 р.

Про те, що парламент сьогодні буде працювати після довгої перерви, стало відомо вчора. Опозиція вимагала голосування по виборах у Києві і створення ТСК. Більшість пішла на зустріч і погодилася розглянути ці питання сьогодні. У свою чергу опозиція погодилася почекати з доповіддю Президента в парламенті.

Читайте також: Євродепутати висловили стурбованість парламентською кризою в Україні

Нагадаємо, що початковою вимогою опозиції, яка в черговий раз заблокувала Раду, було розслідування того як Сергія Власенка позбавили депутатського мандата. Захисник Тимошенко позбувся мандата за рішенням ВАСУ. Однак, рішення регламентного комітету, яке стало підставою для звернення спікера Рибака в суд, опозиція називає нелегітимним, а рішення по Власенку - політичним. Так охарактеризували його і в Європі, а Власенко вже подав скаргу в ЄСПЛ.

Ще раніше опозиція вимагала розслідувати порушення на п'яти округах, де так і не вдалося встановити результатів виборів. ЦВК прийняла постанову про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування і результатів виборів в округах № 94, 132, 194, 197 та 223. Питання про призначення виборів на цих округах ще не вирішено. Відзначимо, як повідомлялося раніше, рішення про повторні вибори на проблемних округах буде прийнято після висновку Конституційного суду.

Читайте також: Історія парламентських криз в Україні

Нагадаємо, що Рада була заблокована з 5 березня. Спочатку свої дії опозиція, пояснювала спробою не допустити позбавлення депутатських повноважень Сергія Власенка, однак після рішення ВАСУ вимоги опозиції змінилися. "Удар" вимагав звіту Президента перед ВР, "Свобода" - звіту силовиків про події в Гостиному дворі, коли в ході протистояння міліції і протестуючих проти приватизації Гостиного двору були побиті народні депутати.

Додамо, що попередню кризу, пов'язану з персональним голосуванням, з горем навпіл депутати вирішили, ухваливши зміни до регламенту ВР.