ua en ru

ЄС відклав рішення про приєднання Румунії та Болгарії до Шенгену

Автор: RBC.UA
Європейський Союз знову відклав сьогодні рішення долучити Болгарію і Румунію до повної участі в шенгенській зоні без внутрішнього прикордонного контролю.

Європейський Союз знову відклав сьогодні рішення долучити Болгарію і Румунію до повної участі в шенгенській зоні без внутрішнього прикордонного контролю. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Як мовиться в заяві ЄС, оприлюдненій після зустрічі міністрів юстиції і внутрішніх справ країн-членів, це питання розглядатимуть уже наприкінці наступного року.

Болгарія і Румунія за умовами вступу до Євросоюзу зобов'язані виконати умови перебування в шенгенській зоні, і технічні вимоги для цього вони виконали ще позаминулого року. Але низка країн ЄС досі блокує їхнє прийняття до шенгену з політичних міркувань, висловлюючи занепокоєння щодо нездатності цих країн побороти корупцію і організовану злочинність. Цього разу вступ Румунії та Болгарії заблокувала Німеччина. Глава МВС ФРН Ханс-Петер Фрідріх послався на недостатньо активну боротьбу цих країн з корупцією та організованою злочинністю.

Читайте також: Ліхтенштейн приєднався до Шенгенської зони

Глава МВС Німеччини, зокрема, висловив побоювання, що негромадяни ЄС, які перебувають на території Румунії та Болгарії, можуть скористатися відкритими кордонами для безконтрольного в'їзду до шенгену "Тут мова йде про безпеку наших громадян, і в даному питанні не може бути ніяких компромісів", - підкреслив Ханс-Петер Фрідріх. Саме через ці проблеми питання відкладали вже кілька разів.

Для прийняття до шенгену нових учасників необхідна одностайна згода членів шенгенської зони. Однак оскільки Німеччина пригрозила заблокувати вступ Румунії та Болгарії, використовуючи право вето, то до голосування в Брюсселі з даного питання справа навіть не дійшла: сторони обмежилися лише обміном думками.

Читайте також: Німеччина блокує приєднання Болгарії та Румунії до шенгенської зони

Крім Німеччини, проти швидкого приєднання цих двох країн до Шенгенської зони виступають також Нідерланди та Австрія.
Варто зазначити, що позицію Німеччини розкритикували зокрема СДПН, німецькі "зелені" та Ліва партія. Різко розкритикував лінію ФРН і голова Європарламенту Мартін Шульц. Він звинуватив Німеччину у використанні права вето з політичних причин. "Ми - співтовариство, яке грунтується на принципах права. Я заперечую політичні критерії", - підкреслив він. Шульц також назвав "контрпродуктивним" багаторазове відкладання питання про прийом Румунії і Болгарії до Шенгенської зони.

Нагадаємо, що шенгенська угода передбачає скасування паспортно-візового контролю на кордонах країн - учасниць угоди. На даний момент до Шенгену приєдналися 26 країн, чотири з яких - Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія і Ісландія - не є членами Євросоюзу.