ua en ru

Великобританія має намір посилити податкову дисципліну в офшорах

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав заморські володіння Великобританії посилити боротьбу з ухиленням від сплати податків.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон (на фото) закликав заморські володіння Великобританії посилити боротьбу з ухиленням від сплати податків, передає телеканал "Росія 24" з посиланням на Deutsche Welle.

За словами прем'єр-міністра, податкові правила мають бути справедливими і контрольованими.

У листі, адресованому керівникам територій, Кемерон закликав їх до активнішої співпраці в боротьбі з транснаціональним ухиленням від сплати податків, підкресливши, що настав час "навести лад у власному домі".

Читайте також: Офшори на Британських Віргінських островах потрапили під приціл світових ЗМІ через витік

На думку Кемерона, заморські володіння Великобританії мають право встановлювати низькі податки, проте податкові правила мають бути справедливими, а податки - дійсно стягуватися. Він залкикав ці території здійснювати повніший обмін податковими даними і повідомляти інформацію про майно різних компаній.

Нагадаємо, шість британських офшорів пообіцяли автоматично передавати інформацію про банківські внески регуляторам Великобританії, Франції, Італії, Іспанії і Німеччини.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія готує законопроект про створення єдиної бази даних, в якій міститимуться не тільки імена вкладників і назви компаній, але і дивіденди, що належать їм, відсотки по внесках та інші доходи.

Читайте також: Єврокомісія готує законопроект про розкриття банківської таємниці

Єврокомісії припала до душі ініціатива про обмін банківськими даними п'яти країн ЄС (Великобританії, Франції, Італії, Німеччині і Іспанії). Комісар ЄС з питань оподаткування Альгідрас Шемету пообіцяв країнам-учасницям уявити нову угоду про співпрацю в рамках всього Союзу вже протягом найближчих місяців. Мова, зокрема, йде про створення системи автоматичного обміну даними, яка дозволить отримувати повну інформацію про внески, включаючи їх інвестиційний дохід. Така міра дозволить Брюсселю стежити не тільки за індивідуальними вкладниками, але і за найбільшими інвестиційними і хеджевими фондами.

Податкові гавані потрапили під пильну увагу після того, як у квітні відбулося просочування інформації, що розкрило осіб тисяч податкових ухильників по всьому світі.

Читайте також: Країни ЄС поділяться інформацією про банківські рахунки податкових ухильників

У квітні Британська Guardian опублікувала результати розслідування Міжнародного консорціуму журналістів (International Consortium of Investigative Journalists - ICIJ). Як повідомляється, в розпорядження міжнародних ЗМІ потрапили більше 2,5 мільйонів файлів у вигляді електронного листування, а також інших документів, які стосуються більше 120 тис. компаній, зареєстрованих в офшорній зоні на Британських Віргінських островах.