ua en ru

Делегація Кабміну відвідає Вашингтон для укладення нової угоди з МВФ, - Азаров

Автор: RBC.UA
Найближчим часом українська делегація відвідає столицю США Вашингтон для укладення нової угоди про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це сьогодні, 9 квітня, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на зустрічі з місією МВФ.

Найближчим часом українська делегація відвідає столицю США Вашингтон для укладення нової угоди про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це сьогодні, 9 квітня, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) на зустрічі з місією МВФ.

Читайте також: В України вистачає ресурсів, щоб не просити кредит у МВФ, - експерт

"Найближчим часом урядова делегація відвідає Вашингтон для проведення переговорів з радою директорів МВФ щодо укладення нової угоди про співпрацю", - повідомив Азаров.

Як заявив сьогодні голова місії МВФ Крістофер Джарвіс, в Україні трохи послабилася напруга щодо обмінного курсу.

Читайте також: Міненерговугілля і делегація місії МВФ обговорили питання забезпечення енергонезалежності України

"У нас відбулося багато зустрічей і дискусій і з Національним банком, і з урядом. За останній час оцінка загального економічного стану України не зазнала особливих змін. Останні кілька місяців були досить сприятливими для України. Зокрема, трохи послабилася напруга щодо обмінного курсу. І нам приємно зазначити, що за останні кілька місяців в Україні економічна ситуація не погіршилася ", - заявив Джарвіс.

Він представив прем'єр-міністру Азарову нового постійного представника МВФ в Україні Жерома Ваше.

Читайте також: Україна і МВФ повинні додатково узгодити питання фіскальної і монетарної політики, - Акімова

Нагадаємо, чергова місія МВФ працювала в Україні із 27 березня і залишить нашу країну завтра, 10 квітня. Місія МВФ прибула до України на прохання влади для продовження переговорів про укладення нової угоди stand by.

Як зазначав міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, Україні необхідні кошти для рефінансування кредитів МВФ.

Основними вимогами МВФ є вільне курсоутворення, а також підвищення цін на газ для населення до економічно обгрунтованого рівня. Україна вже майже два роки обходиться без фінансування з боку МВФ. У той же час багато експертів вважають, що навіть без кредитів МВФ країна зможе задовольнити свої потреби в зовнішньому фінансуванні за рахунок розміщення єврооблігацій, а також завдяки пожвавленню експорту, яке очікується у другому півріччі.

Читайте також: ЗВР України в березні виросли на 0,06%

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 500 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

У 2011-2012 рр. траншів МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен у рамках програми stand by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи і підвищення тарифів на газ.

За даними прем'єра Азарова, Україна у 2013 р. має виплатити МВФ 6 млрд дол. боргу. В цілому, Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. за зовнішніми зобов'язаннями у 2013 р.

Читайте також: ВВП України у 2013 р. виросте на 0-1%, - МВФ