ua en ru

Україна піднялася на 7 щаблів у рейтингу конкурентоспроможності IMD (відео)

Автор: RBC.UA
Україна піднялася на сім щаблів у рейтингу конкурентоспроможності - до 49-го з 56-го місця. Про це йдеться у звіті World Competitiveness Yearbook 2013, опублікованому Інститутом розвитку менеджменту швейцарської бізнес-школи (International Institute for Management Development, IMD). Загалом у рейтингу бере участь 60 держав.

Україна піднялася на сім щаблів у рейтингу конкурентоспроможності - до 49-го з 56-го місця, розмістившись між Колумбією та Угорщиною. Про це йдеться у звіті World Competitiveness Yearbook 2013, опублікованому Інститутом розвитку менеджменту швейцарської бізнес-школи (International Institute for Management Development, IMD). Загалом у рейтингу бере участь 60 держав.

Читайте також: Україна посіла 76 місце в рейтингу туристичної конкурентоспроможності ВЕФ

П'ятірка лідерів цьогоріч виглядає так: США (1), Швейцарія (2), Гонконг (3), Швеція (4), Сінгапур (5).

США у 2013 р. повернули собі пальму першості в рейтингу завдяки відновленню фінансового сектора, великій кількості технологічних інновацій та успішних компаній.

Китай піднявся на 21-е місце із 23-го, Японія - на 24-е із 27-го також завдяки підвищенню їх конкурентоспроможності.

У Європі, крім Швейцарії і Швеції, найбільш конкурентоспроможною країною є Німеччина (9), успіх якої грунтується на експортно-орієнтованому виробництві, диверсифікованій економіці, сильних малих і середніх підприємствах (МСП) і фінансовій дисципліні.

Читайте також: Україна в рейтингу економічної свободи Heritage Foundation зайняла 161-е місце - останнє серед 43 країн Європи

Економік країн БРІКС користуються змінним успіхом. Китай (21) і Росія (42) виросли в рейтингу, в той час як Індія (40), Бразилія (51) і Південна Африка (53) впали. Країни з економікою, що розвивається, в цілому залишаються сильно залежними від відновлення світової економіки.

У Латинській Америці Мексика (32) демонструє невелике пожвавлення конкурентоспроможності, яка тепер має бути підтверджена протягом тривалого часу безперервним здійсненням структурних реформ.

Останнє місце в рейтингу конкурентоспроможності IMD, як і роком раніше, займає Венесуела.

Додамо, у вересні минулого року стало відомо, що Україна посіла 73 місце в підсумковому рейтингу конкурентоспроможності 144 країн Всесвітнього економічного форуму (WEF) за 2012 р. Таким чином, за рік Україна піднялася на дев'ять пунктів і знаходиться на позиції між Чорногорією і Уругваєм.

Читайте також: Україна опустилася в рейтингу розвитку фінансової системи до 59-го місця з 62-х

За таким показником, як інфраструктура, Україна посіла 65 місце, макроекономічне середовище - 90, охорона здоров'я та початкова освіта - 62, вища освіта та професійна підготовка - 47, ефективність ринку товарів - 117, ефективність ринку праці - 62, розвиток фінансового ринку - 114, розвиток технологій - 81, рівень інновацій - 71.

Зазначимо, що в торішньому рейтингу IMD Україна піднялася на одну сходинку в рейтингу конкурентоспроможності - до 56-го місця з 59-ти.

Головною причиною підвищення рейтингу стала Греції - країна опустилася в рейтингу з 56-ої до 58-ої позиції, пропустивши вперед Україну і Хорватію (57-е місце). Випереджала тоді Україну Аргентина (55-е місце). Росія ж займала 48-у позицію, Казахстан - 32, Ізраїль - 19.

Читайте також: Україна опустилася на 86 місце в рейтингу залучення країн до світової торгівлі

Institute of Management Development, IMD - провідний у Європі Інститут менеджменту, що базується в Лозанні (Швейцарія), щорічно публікує результати глобального дослідження конкурентоспроможності країн світу - The World Competitiveness Yearbook, яке Інститут проводить з 1989 р. у співдружності з дослідницькими організаціями в усьому світі.

IMD було утворено в січні 1990 р. шляхом об'єднання незалежних управлінських освітніх центрів International Management Institute (IMI, Женева), заснованих у 1946 р. компанією Alcan, і Institut pour l'Etude des Methodes de Direction de l'Entreprise (IMEDE, Лозанна), заснованого в 1957 р. компанією Nestlе. Нова організація розмістилася в Лозанні.

Під конкурентоспроможністю країни Інститут менеджменту вбачає здатність національної економіки створювати і підтримувати середовище, у якому виникає конкурентоспроможний бізнес.

Читайте також: Україна посіла 71 місце в рейтингу процвітаючих країн світу

Рейтинг включає чотири групи параметрів: стан макроекономіки, якість держрегулювання та інфраструктури, а також ефективність бізнесу.

На сьогоднішній день The IMD World Competitiveness Yearbook - одне з найбільш повних досліджень із проблем конкурентоспроможності держав і регіонів, яке в низці країн використовується для формування державної політики та визначення подальших дій уряду щодо підвищення конкурентоспроможності національної економіки, а також стратегічних бізнес-рішень у великих компаніях .