ua en ru

Україна і Словаччина 15-20 червня підпишуть договір про реверсні поставки газу

Автор: RBC.UA
Договір між "Укртрансгазом" і оператором газотранспортної системи Словаччини, компанією Eustream, про реверсні постачання газу через територію Словаччини буде підписаний 15-20 червня 2013 р. Про це заявив сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

Договір між "Укртрансгазом" і оператором газотранспортної системи Словаччини, компанією Eustream, про реверсні постачання газу через територію Словаччини буде підписаний 15-20 червня 2013 р. Про це заявив сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

"15-20 червня цього року вже буде договір між Eustream і "Укртрансгазом", - заявив Ставицький.

Зазначимо, що з 15 травня Україна почала тестові поставки європейського газу зі Словаччини. Тестові випробування пройшли успішно, і Словаччина стане третьою після Польщі та Угорщини країною, що транспортує газ в Україну з Європейського союзу.

Ставицький очікує, що через територію Словаччини Україна "технічно зможе отримувати до 20 млрд куб. м газу в рік".

Читайте також: Україна закуповує німецький газ по 390 дол., російський - 420 дол./тис. куб. м

Раніше міністр зазначав, що здійснення тестових поставок газу через Словаччину стало можливим у тому числі завдяки допомозі комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера. На початку травня Еттінгер заявляв, що Євросоюз зацікавлений у газових сховищах України, а також у двосторонній торгівлі газом. Крім того, ЄС готовий надати частину коштів на реконструкцію української ГТС. Також Євросоюз зацікавлений у реверсних поставках газу.

Нагадаємо, в березні "Укртрансгаз" заявляв, що Україна може почати поставки газу зі Словаччини об'ємом до 10 млрд куб. м в рік. "Укртрансгаз" запропонував словацькій стороні використовувати один з чотирьох існуючих газопроводів для поставок газу в Україну. Цю цифру підтвердив заступник директора і керівник юридичного департаменту секретаріату Енергетичного співтовариства Дірк Бушле.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Читайте також: Обсяг імпорту газу в 2013 р. може бути знижений до 30-32,5 млрд куб. м

Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів, газу, нафти, вугілля. В цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.

З 1 березня 2012 р. "Укртрансгаз" забезпечив можливість прийому газу з Угорщини в Україну в обсязі до 3 млн куб. м на добу в зимовий період і до 1 млн куб. м на добу в літній період. Раніше почалися поставки німецького газу з Польщі.