ua en ru

Прибуток від продажу золота Кіпру належить ЄЦБ, - Драги

Автор: RBC.UA
Європейські власті продовжують ставити під сумнів суверенітет Кіпру. Глава ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що доходи від продажу золота Кіпром, які країна розраховувала використовувати для фінансування пакету допомоги, мають бути спрямовані ЄЦБ.

Європейські власті продовжують ставити під сумнів суверенітет Кіпру. Глава ЄЦБ Маріо Драгі (на фото) заявив, що доходи від продажу золота Кіпром, які країна розраховувала використовувати для фінансування пакету допомоги, мають бути спрямовані ЄЦБ, повідомляє "Росія 24".

Читайте також: Розслідування щодо глави ЦБ Кіпру може бути розпочато тільки за наявності серйозних обставин, - ЄЦБ

Глава ЄЦБ у досить жорсткій формі прокоментував спроби влади Кіпру знайти джерела фінансування пакету допомоги фінансовому сектору шляхом продажу частини золотого запасу країни.

Мова йде про плани з продажу приблизно 3/4 від загального обсягу золотого запасу Кіпру на загальну суму в 400 млн євро.

"Рішення про продаж золота буде прийматися Центральним банком. Однак варто особливо наголосити, що ті кошти, які будуть перераховані до бюджету Кіпру від продажу золота, повинні насамперед піти на покриття будь-яких можливих втрат від надання пакету допомоги Кіпру з боку ЄС", - заявив Драгі.

Крім того, глава ЄЦБ написав листа Президенту Кіпру Нікосу Анастасіадесу, в якому також у досить жорсткій формі закликав його "зупинити нападки" на главу ЦБ Кіпру Панікоса Деметріадіса з боку депутатів кіпрського парламенту і членів уряду Кіпру.

Читайте також: Кіпр просить знайти можливості для більш ефективного використання структурних фондів ЄС

У листі Драгі, зокрема, вказав Президенту Кіпру на те, що "незалежність центральних банків у єврозоні чітко обумовлена ​​в Лісабонському договорі, і ЄЦБ буде оцінювати ситуацію на Кіпрі саме з цієї точки зору".

Як повідомлялося сьогодні раніше, Кіпру загрожує повторення економічного колапсу Греції. Для порятунку банківського сектора країни потрібно набагато більше грошей, ніж очікувалося. Однак у ЄС заявляють, що, перш ніж отримати допомогу, Кіпру доведеться знайти левову частку коштів самостійно.

Офіційне підтвердження про збільшення обсягу необхідного пакету допомоги Кіпру до 23 млрд євро як з боку кіпрських властей, так і з боку "трійки" кредиторів, означає, що обсяг коштів, необхідних для порятунку фінансового сектора, складе приблизно 130% від ВВП країни.

Більше того, останні заяви з боку міністрів фінансів єврозони також не обіцяють нічого доброго для проблемного острова.

На зустрічі в Дубліні глави мінфінів низки європейських країн заявили, що Кіпру доведеться довести, що він зможе знайти 13 млрд євро, перш ніж отримає 10 млрд євро від ЄС і МВФ. "Якщо Кіпру не вдасться довести, що він зможе самостійно знайти частину необхідних коштів для допомоги фінансовому сектору, у парламентаріїв окремих країн виникнуть сумніви в доцільності схвалення виділення допомоги Кіпру. В такому випадку парламенти Австрії та Німеччини заблокують виділення допомоги Кіпру в розмірі 9 млрд євро (ще 1 млрд євро обіцяв виділити МВФ)", - заявила міністр фінансів Австрії Марія Фектер.

Читайте також: На Кіпрі в першій половині березня 2013 р. було виведено за кордон близько 4 млрд євро

Як заявляв сьогодні голова Єврогрупи Йерун Дейсселблум, для порятунку Кіпру буде достатньо 10 млрд євро, що надаються єврозоною і Міжнародним валютним фондом. "Я не вірю, що Кіпру потрібно більше грошей", - сказав Дейсселблум.

Нагадаємо, 25 березня 2013 р. міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектору. Кіпр отримає перший транш кредиту в розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму - ESM.

Напередодні міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) переглянуло прогноз щодо рейтингу Кіпру, підвищивши його з "негативного" до "стабільного". Довгостроковий кредитний рейтинг підтверджений на рівні ССС, короткостроковий - на рівні С.