ua en ru

Китай у відповідь на мита ЄС розпочав перевірку вина з Європи

Автор: RBC.UA
Влада Китайської народної республіки (КНР) заявила про початок антидемпінгової перевірки щодо імпортних вин з Європи. Це рішення було ухвалене у відповідь на введення загороджувальних мит з боку європейських властей.

Влада Китайської народної республіки (КНР) заявила про початок антидемпінгової перевірки щодо імпортних вин з Європи. Це рішення було ухвалене у відповідь на введення загороджувальних мит з боку європейських властей, передає "Росія 24".

Читайте також: Китай вважає, що єврозона має залишатися стабільною

Китайські чиновники найвищого рівня попереджали, що рішення про введення тарифів проти продукції китайських виробників сонячних панелей викличе відповідні дії.

Проте у Європейському союзі таки схвалили запровадження мит. На початковому етапі вони складуть лише 11,8%, зростуть до 47,6% через два місяці і до 67,9% через чотири місяці.

У Міністерстві торгівлі Китаю заявили, що КНР висловлює "твердий протест" проти оголошених заходів. Слідом за цим з'явилися новини, що до відомства звернулися представники китайських виноробних компаній із проханням розслідувати імпортні вина з Європи "на предмет заниження цін і субсидій європейським виробникам".

Читайте також: Китай скоротить рівень інвестицій у британські проекти

Обсяг експорту вина з ЄС до Китаю у 2012 р. склав 763 млн євро, або 8,6% від загального обсягу європейського винного експорту.

Як повідомлялося вчора, Євросоюз вводить тимчасові антидемпінгові мита на імпорт китайських сонячних батарей та їх основних компонентів - фотоелементів і полікремнієвих пластин.

Нагадаємо, в результаті розслідування, ініційованого у вересні 2012 р., Єврокомісія встановила, що китайські компанії реалізують сонячні батареї у Європі за цінами значно нижчими за "нормальну ринкову вартість", завдаючи істотної шкоди європейським виробникам сонячних батарей. Згідно з останніми наявними даними, у 2011 р. обсяг імпорту сонячних батарей та їх компонентів з Китаю до країн Євросоюзу сягнув 21 млрд євро.

Читайте також: Рівень експорту в Китаї у квітні виріс майже на 15%

Спостерігачі вже називають торгову суперечку між Китаєм і ЄС із приводу сонячних батарей однією з найбільших за останні десятиліття. Тепер масла у вогонь може додати і винний чинник.