ua en ru

Фондовий ринок Туреччини на тлі протестів показав найбільший за 10 років обвал

Автор: RBC.UA
На тлі масових акцій протесту і заворушень в столиці Туреччини фондовий ринок продемонстрував найсильніше падіння за останні 10 років, повідомляє телеканал "Росія 24".

На тлі масових акцій протесту і заворушень в столиці Туреччини фондовий ринок продемонстрував найсильніше падіння за останні 10 років, повідомляє телеканал "Росія 24".

На цьому тлі індекс Borsa Istanbul 100 в понеділок обвалився на 10,47%. Це стало найсильнішим падінням турецької фондовій біржі за останні 10 років, з того моменту як Реджеп Тайіп Ердоган очолив уряд Туреччини в 2003 р.

Серйозна негативна реакція була відзначена і на борговому ринку країни. Процентні ставки по дворічних держоблігаціях Туреччини підскочили до рівня 6,78%, показавши максимальне зростання доходностей з квітня 2005 р. - з моменту початку ведення статистики по цих облігаціях з боку агентства Bloomberg.

Читайте також: У Туреччині загинули дві людини, близько 3 тис. демонстрантів постраждали

Нагадаємо, масові заворушення в Туреччині тривають вже шостий день. В ході зіткнень з силовиками постраждали близько 3 тис. демонстрантів, двоє загинули.

Масові акції протесту в Туреччині почалися близько тижня тому після того, як влада Стамбула вирішила побудувати торгово-розважальний центр на площі Таксім і заради цього стала вирубувати дерева в центральному парку Гезі. Це викликало обурення тисяч жителів міста.

Невдоволені городяни стали виходити на вулиці, поступово протест переріс із соціального невдоволення в політичне протистояння - в містах країни стали проходити демонстрації проти політики прем'єр-міністра Ердогана. Його звинувачують в авторитаризмі і "повзучій ісламізації" країни. Пікети турецьких громадян проти "диктаторської політики глави уряду пройшли і в деяких європейських містах.

Читайте також: Прем'єр-міністр Туреччини заявив, що протести організовані екстремістами

США і Великобританія висловили заклопотаність жорсткими діями турецьких властей. Правозахисна організація Amnesty International також засудила дії поліції. "Влада Туреччини повинна заборонити поліції будь-яке надмірне застосування сили і негайно почати розслідування випадків зловживання", - заявив директор європейської та центрально-азіатської програми організації Джон Далхусейн.