ua en ru

ЄБРР може припинити фінансувати Україну, якщо не буде подолана корупція

Автор: RBC.UA
ЄБРР не фінансуватиме Україну, якщо не буде подолана корупція. Про це в ході засідання круглого столу заявив заступник директора ЄБРР в Україні Грем Хатчисон, передає кореспондент РБК-Україна.

ЄБРР не фінансуватиме Україну, якщо не буде подолана корупція. Про це в ході засідання круглого столу заявив заступник директора ЄБРР в Україні Грем Хатчисон (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Нам потрібна стабільність в Україні. Однак ми бачимо зменшення кількості транзакцій ... ЄБРР не зможе надавати підтримку Україні на тому ж рівні, як і зараз, якщо питання з корупцією не буде вирішено", - заявив Хатчисон.

Він зазначив, що необхідно забезпечити законодавчі зміни, а також створити інститут спеціального омбудсмена, до якого підприємці зможуть звертатися в разі порушень їх прав: "В іншому випадку ЄБРР буде спостерігати за подіями в Україні".

Читайте також: ЄБРР розгляне можливість виділення Україні 300 млн євро на підвищення безпеки АЕС

Раніше в ЄБРР заявляли, що готові зберегти розмір щорічних інвестицій в українську економіку в розмірі 1 млрд євро, якщо в країні буде поліпшуватися інвестиційний клімат. Разом з тим, в ЄБРР відзначали погіршення інвестиційного клімату в Україні через діяльність податкової, митної та судової систем.

Зазначимо, Європейський банк реконструкції і розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Обсяг інвестицій в українську економіку від ЄБРР в 2012 р. склав 1,2 млрд дол в рамках 35 проектів.

Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає в сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. ЄБРР розпочав співпрацю з Україною в 1993 р.

Читайте також: Україна щорічно втрачає 20 млрд грн від корупції, - Янукович

Про високий рівень корупції в Україні в один голос говорять західні експерти. У різних рейтингах, що стосуються економічних і політичних свобод, які безпосередньо залежать від рівня корупції в країні, Україна традиційно займає низькі місця, що граничать з африканськими та іншими слаборозвиненими країнами. Так, в 2012 р. в рейтингу сприйняття корупції Україна піднялася зі 152-го на 144-е місце з 176-ти країн. У рейтингу корупції у сфері оборони, складеному Transparency International, Україна опинилася в групі D +. Рівень корупційних ризиків у сфері оборони у країн у цій групі становить 18%. Цей результат нижче середнього. У рейтинг Bloomberg "50 кращих країн по веденню бізнесу" Україна передбачувано не потрапила взагалі. У рейтингу економічної свободи фонду Heritage Foundation і експертів Wall Street Journal, Україна посіла 161-е місце - останнє серед 43 країн Європи. Крім того, наша країна опинилася на на 87 місці серед 97 країн за рівнем політичного втручання в рейтингу WJP. Причиною всіх цих невтішних результатів одноголосно називається корупція.

За словами Президента України Віктора Януковича, корупція щорічно заподіює шкоду бюджету на 20 млрд грн. Раніше він пригрозив міністрам та іншим чиновникам звільненнями у разі, якщо боротьба з корупцією вестиметься неефективно. Під час телевізійної прес-конференції "Діалог з країною" Янукович доручив Генеральній прокуратурі України і силовикам відзвітувати про виконання антикорупційного законодавства.

Читайте також: В Україні значно погіршав бізнес-клімат через діяльність податкової, митної і судової систем, - ЄБРР

Хоча Янукович і заявляє про високий рівень корупції в Україні, він сам часто опиняється в центрі корупційних підозр. І якщо звинувачення на його адресу з боку опозиції ще можуть бути якось пояснені політичною кон'юнктурою, то заяви іноземних експертів під цю мотивацію не підпадають. У липні 2012 р. міжнародна правозахисна організація Freedom House випустила звіт "Б'ючи на сполох-2: Захист демократії в Україні", в якому звинуватила Януковича і його сім'ю в концентрації влади. У звіті йшлося про неймовірно швидке збагачення самого Президента, членів його сім'ї та осіб, наближених до неї.