ua en ru

Борги українців за послуги ЖКГ в січні виросли на 5,7% - до 13,4 млрд грн

Автор: RBC.UA
Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у січні 2013 р. порівняно з груднем 2012 р. збільшиться на 5,7% і на кінець січня 2013 склала 13,405 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у січні 2013 р. порівняно з груднем 2012 р. збільшиться на 5,7% і на кінець січня 2013 р. склала 13,405 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 2,7 місяця.

У січні 2013 р. мали борг за 3 місяці і більше: за централізоване опалення та гаряче водопостачання - 29,2% власників особових рахунків, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 20,8%, вивезення побутових відходів - 19,2%, централізоване водопостачання та водовідведення - 18,4%, газопостачання - 17%.

За січень 2013 р. населенням сплачено за електроенергію 1,059 млрд грн (212,1% нарахованих за цей період сум).

Читайте також: Кабмін має намір вибірково підвищити тарифи ЖКГ і розширити коло отримувачів субсидій

Серед регіонів найвищий рівень оплати електропостачання спостерігався у Київській, Одеській та Закарпатській обл. (309,0-295,2% з урахуванням погашення боргів попередніх періодів), найнижчий - у Чернігівській і Сумській обл. (Відповідно 122,0 і 126,4%).

Заборгованість населення з оплати електроенергії на початок лютого 2013 р. становила 3,137 млрд грн.

Всього населенням країни в січні 2013 р. сплатило за житлово-комунальні послуги 4,3 млрд грн, тобто 85,2% від нарахованої за цей період суми.

Серед регіонів найвищий рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігався в м. Севастополі, Сумській обл. та м. Києві (96,1-93,5%), найнижчий - у Чернівецькій, Харківській і Дніпропетровській обл. (75,7-79,5%).

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги на одного власника особового рахунку в січні 2013 р. в порівнянні з період 2012 р. збільшилися на 5,4% і з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт.год) становили 551,6 грн.

Варто зазначити, що у зв'язку з поновленням переговорів України з МВФ, який серед іншого вимагає підвищити тарифи на газ для споживачів, Кабінет міністрів налаштований на повне виконання вимог МВФ шляхом впровадження диференційованого підходу до формування тарифів ЖКГ. Це означає, що вирішуючи питання цін на газ, уряд може підвищити розцінки тільки для високозабезпечених верств суспільства, які живуть у великих будинках і квартирах, і, відповідно, використовують "блакитне золото" у великих кількостях. Що ж стосується соціально вразливих категорій населення, то, виконуючи вимоги МВФ, Кабмін, навпаки, планує збільшити субсидії і розширити коло їх отримувачів.

Читайте також: Мінрегіон пропонує повернути пеню за несвоєчасну оплату комуналки

Питання введення диференційованих тарифів буде вирішуватися вже в найближчий час, так як в наступний раз місія МВФ прибуде в Україну вже наприкінці березня.

Крім того, міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує нараховувати пеню в розмірі 0,1% суми боргу за кожен день прострочення плати за ЖКП. Пропонується встановити, що у разі несвоєчасного внесення плати за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний буде платити пеню в розмірі 0,1% суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100% суми боргу. Нарахування пені буде починатися з дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги. Граничним терміном внесення плати за житлово-комунальні послуги є 20 число місяця, наступного за розрахунковим.