ua en ru

Дефіцит торгового балансу Японії в 2012 ФР досяг рекордних 83,7 млрд дол

Автор: RBC.UA
В Японії дефіцит торгового балансу у фінансовому 2012 р., який завершився в березні ц.р., виріс на 84% і досяг рекордної відмітки 83,7 млрд дол., свідчать дані Міністерства фінансів країни. За підсумками фіскального 2011 р. дефіцит торгового балансу Японії склав 45,1 млрд дол.

В Японії дефіцит торгового балансу у фінансовому 2012 р., який завершився в березні ц.р., виріс на 84% і досяг рекордної відмітки 83,7 млрд дол., свідчать дані Міністерства фінансів країни. За підсумками фіскального 2011 р. дефіцит торгового балансу Японії склав 45,1 млрд дол.

У березні 2013 р. дефіцит торгового балансу склав 3,7 млрд дол., що майже в два рази менше показників лютого ц.р. Березневий дефіцит торгового балансу означає, що рівень імпорту до Японії перевищує обсяги експорту дев'ятий місяць підряд, що є найбільш тривалим періодом з 1980 р.

Рівень експорту у фіскальному 2012 р. знизився на 2,1% в порівнянні з фіскальним 2011 р. і склав 652,4 млрд дол., тоді як імпорт виріс на 3,4% - до 735,8 млрд дол.

Читайте також: ВВП Японії виріс в 2012 р. сильніше, ніж думали раніше, - на 2%

Статистичні дані показали, що за рік експорт в США виріс на 7%, а до Китаю, навпаки, знизився на 2,5%.
Експерти припускають, що рівень японського експорту найближчими місяцями зросте через зниження курсу ієни на тлі масштабних вливань в економіку з боку Банку Японії.

Нагадаємо, валовий внутрішній продукт Японії в 2012 р. виріс на 2%. Раніше повідомлялося, що причинами слабкого зростання ВВП стало зниження попиту всередині країни і складності у основних торгових партнерів Японії - США, ЄС і Китаю, які призвели до ослаблення позицій японського експорту.

Читайте також: Держборг Японії досяг гігантських розмірів, - глава ЦБ

На початку березня 2013 р. Банк Японії відзначив припинення тенденції ослаблення економіки країни на тлі надзвичайних стимулюючих фінансових умов. У середньостроковій перспективі фінансисти передбачають економіці середні темпи відновлення.

Відзначимо, в кінці березня глава Центробанку Японії Харухіко Курода (на фото) у своєму виступі перед парламентом заявив, що державний борг країни досяг гігантських розмірів і став "нестійким". У своєму виступі Курода відзначив, що "до цих пір ринок державних облігацій Японії був стабільним". Проте, пропорції державного боргу по відношенню до ВВП країни продовжують рости і, за прогнозами МВФ, повинні перевищити 245%.

Читайте також: ЦБ Японії простимулює економіку країни на 1,4 трлн дол

Повідомлялося також, що Центробанк Японії піде на безпрецедентне в історії стимулювання шляхом "закачування" в економіку країни 1,4 трлн дол. за менш ніж два роки. Глава Банку Японії Харухіко Курода узяв курс на безстрокову програму скупки центробанком облігацій, що, за його заявою, допоможе практично подвоїти грошову масу (приблизно до 2,9 трлн дол.) вже до кінця 2014 р. Це, у свою чергу, допоможе впоратися із стагнацією в економіці.