ua en ru

Протести в Туреччині: Люди знову збираються на площі Таксім (фото)

Автор: RBC.UA
У Стамбулі протестувальники почали знову збиратися на площі Таксім. Там зібралася значна кількість людей. Зараз обстановка оцінюється як "доброзичлива", демонстранти викрикують гасло чи "Чутно нас?" сподіваючись на те, що уряд країни надалі серйозніше прислухатиметься до думки громадян.

У Стамбулі протестувальники почали знову збиратися на площі Таксім. Там зібралася значна кількість людей, передає ВВС. Зараз обстановка оцінюється як "доброзичлива", демонстранти викрикують гасло чи "Чутно нас?" сподіваючись на те, що уряд країни надалі серйозніше прислухатиметься до думки громадян.

Фотогалерея "Протести у Стамбулі"

Раніше заступник прем'єр-міністра Туреччини Бюлент Арінк приніс вибачення постраждалим в ході масових виступів у низці міст країни, назвавши протест "справедливим і легітимним". В той же час прем'єр-міністр країни Реджеп Таїп Ердоган, що знаходиться в офіційній поїздці в Марокко, назвав протест "недемократичним", додавши, що "після його повернення в країну проблема буде вирішена".

Читайте також: Влада Антальї на чолі з мером перейшла на сторону турецьких бунтівників (фото)

Нагадаємо, що масові виступи проти забудови головної стамбульської площі переросли в демонстрацію проти політики прем'єр-міністра Туреччини, якого звинувачують в авторитаризмі і "повзучій ісламізації" країни. За повідомленнями турецьких правозахисників, в ніч на 1 червня ц.р. в зіткненнях між поліцією і протестувальниками декілька сотень осіб в різних містах країни отримали поранення, сотні демонстрантів були арештовані.

До даного моменту демонстрації відбулися в 67 з 81 турецької провінції. За повідомленнями правозахисників, в ніч на 1 червня в зіткненнях між поліцією сотні демонстрантів були арештовані. 3 червня протестувальників підтримала конфедерація профспілок службовців, яка складається з 240 тис. осіб. Держслужбовці пообіцяли влаштувати страйк 4 і 5 червня.

Читайте також: Шостий день протестів у Туреччині - загинули дві особи, близько 3 тис. демонстрантів постраждали (фото)

"Державний терор проти абсолютно мирних протестів продовжується і стає загрозою для життя мирних громадян", - повідомили лідери профспілки на своєму сайті. На їх погляд, жорстке придушення протестів силами поліції продемонструвало, що керівництво країни з ісламської партії "вороже налаштоване по відношенню до демократії".

За даними Асоціації медичних працівників Туреччини, кількість акцій протесту, що постраждали в результаті розгонів, склала 3,2 тис. осіб. Стан 26 поранених медики оцінюють як серйозний або критичний. За даними лікарів, дві людини загинули.

Читайте також: Протести організовані екстремістами, - Ердоган

США і Великобританія висловили заклопотаність жорсткими діями турецької влади. Правозахисна організація Amnesty International також засудила дії поліції. "Влада Туреччини повинна заборонити поліції будь-яке надмірне застосування сили і негайно почати розслідування випадків зловживання", - заявив директор європейської і центрально-азіатської програми організації Джон Далхусейн.

А ось Ердоган критично відізвався про активістів, заявивши, що організаторами виступів стали дисиденти, що спонсоруються з-за кордону. Частина турецької преси, втім, не згодна із твердженнями Ердогана, що протестувальники всього лише спровоковані і дезорієнтовані "екстремістами", тим більше зарубіжними, як раніше припустив прем'єр.