ua en ru

Громадянам України, які перебувають у Пакистані, слід повідомити про своє місцезнаходження, - МЗС (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Міністерство закордонних справ України (МЗС) закликає українців, які на даний час знаходяться на території Пакистану, обов'язково повідомити до посольства України інформацію про своє місцезнаходження та контакти.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) закликає українців, які на даний час знаходяться на території Пакистану, обов'язково повідомити до посольства України інформацію про своє місцезнаходження та контакти.

Про це сьогодні, 24 червня, на брифінгу в Києві заявив виконувач обов'язків директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

Фотогалерея: "Напад на альпіністів у Пакистані"

За словами Перебийніса, подібну інформацію зібрати досить складно, тому що українські туристи вкрай рідко інформують посольство про своє перебування в Пакистані.

При цьому в МЗС на даний момент не володіють інформацією про затримання осіб, підозрюваних у скоєнні теракту в Пакистані. "Офіційно пакистанська влада не інформувала посольство України про затримання", - сказав Перебийніс. Раніше повідомлялося, що в Пакистані у справі про вбивство туристів затримано 37 осіб. Всі арешти проведені в окрузі Діамер, де сталася трагедія.

При цьому, зі слів Перебийніса, Пакистан підтвердив готовність взяти на себе всі витрати з доставки загиблих українських альпіністів на Батьківщину. Дипломат зазначив, що, за попередніми даними, під час теракту в Пакистані загинули троє українців.

"Про точну кількість загиблих українців можна буде сказати після упізнання. Можливо, найближчим часом до Пакистану прибудуть родичі загиблих", - сказав Перебийніс.

За його словами, на даний момент встановлено імена трьох загиблих: Ігор Свергун, Дмитро Коняєв і Бадаві Кашаєв. Їхні тіла вже доставлені до Ісламабаду. Представник МЗС також додав, що найближчим часом або в Україні, або в Пакистані відбудеться судово-медична експертиза.

Як повідомлялося сьогодні, фахівці Пакистанського інституту медичних наук в Ісламабаді завершили ідентифікацію всіх 10 іноземних туристів, загиблих у неділю, 23 червня, в результаті нападу бойовиків.

Серед убитих - троє українців і двоє словаків, які перебували разом з ними в одній групі. Також у результаті нападу загинули двоє китайців, один непалець, громадянин Литви і американець. Крім того, убито було й пакистанського гіда.

У неділю в посольстві України в Пакистані повідомляли, що в результаті нападу загинули п'ять українських туристів.

Загиблі в Пакистані українці були членами Харківського обласного клубу альпіністів, повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Ісламській Республіці Пакистан Володимир Лакомов (на фото).

Нагадаємо, вчора близько години ночі за місцевим часом у провінції Гілгіт-Балтистан на півночі Пакистану бойовики розстріляли групу іноземних туристів. Відповідальність за напад взяло на себе воєнізоване угрупування Jundullah - місцева філія "Талібану".

При посольстві України в Пакистані сформовано оперативний штаб з розслідування трагедії і відкрито гарячу телефонну лінію. Україна жорстко засудила тероризм, закликавши уряд Пакистану ретельно розслідувати вбивство туристів і справедливо покарати винних, йшлося в заяві МЗС України.

У зовнішньополітичному відомстві закликали громадян України утриматися від поїздок до району Пакистану, де бойовики вбили туристів, в т.ч. з України.

Президент України Віктор Янукович доручив уряду забезпечити надання родинам загиблих на півночі Пакистану туристів необхідної допомоги. Прем'єр-міністр Микола Азаров підписав розпорядження про створення Міжвідомчого оперативного штабу з розслідування обставин трагедії.

Провінція Гілгіт-Балтистан, розташована на кордоні КНР і Кашміру, вважається одним з найбезпечніших регіонів Пакистану, який користується популярністю серед туристів. Однак останніми роками там різко збільшилася кількість нападів бойовиків на шиїтів, які складають у Пакистані меншість. Втім, це перший випадок нападу на іноземних туристів у Гілгіт-Балтистані.