ua en ru

ВСУ підтвердив право родичів загиблих у ДТП отримувати моральну компенсацію і від страхової компанії, і від винуватця

Суди не зможуть відмовляти членам сім'ї загиблого в ДТП в компенсації морального збитку, навіть якщо страхова компанія вже провела таку виплату за договором ОСАЦВ. Це витікає з рішення Верховного суду, який підтвердив законність додаткових позовів до винуватця ДТП. Експерти вважають, що це рішення суду не застосовуватиметься масово, проте стане актуальним при подачі позовів на крупні суми. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Верховний суд (ВСУ) ухвалив рішення, яке підтверджує право родичів загиблих в ДТП отримувати моральну компенсацію не тільки від страхової компанії, але і від винуватця ДТП. Згідно з рішенням суду N6-114 цс 12 від 17 жовтня, "моральна шкода, заподіяна смертю фізичної особи, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом", повідомили в прес-службі ВСУ. А той факт, що членам сім'ї загиблого було виплачено страхове відшкодування за договором ОСАЦВ, не може бути підставою для звільнення винуватця ДТП від відшкодування заподіяного ним морального збитку. Таким чином, підтверджено право подачі відповідних цивільних позовів.

Компенсація морального збитку - проблемне питання не тільки для страхового ринку, оскільки до цих пір немає механізму розрахунку такого збитку. Згідно з ухвалою пленуму ВСУ N4 від 31.03.1995 року "Про судову практику у справах про відшкодування морального (немайнового) збитку", визначення розміру компенсації виходить "з принципів розумності, зваженості і справедливості". "Розмір відшкодування моральної шкоди суд визначає залежно від характеру і обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних), понесених позивачем, характеру немайнових втрат (тривалість, можливості відновлення) та інших чинників", - наголошується в документі.

Читайте також: Споживач зобов'язаний укласти договір на надання ЖКП, підготовлений виконавцем на основі типового договору, - ВСУ