ua en ru

В Україні за 8 міс. 2012 р. потужності об'єктів теплогенерації на альтернативних видах палива зросли на 43% - до 132 МВт

В Україні за січень-липень 2012 р. загальні потужності об'єктів теплогенерації на альтернативних видах палива зросли на 43% - до 132 МВт. Такі дані представлені аналітичним центром Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) у звіті, присвяченому українським проектам енергоефективності в промисловій та комунальній сфері.

Зокрема, замість природного газу, який раніше використовувся, основними видами палива для виробництва тепла зазначеними котельнями є деревна тріска, лушпиння соняшнику, а також паливні гранули з деревних відходів. Дані проекти були реалізовані головним чином приватними інвесторами для забезпечення тепловою енергією власних підприємств, а також споживачів у житлово-комунальній сфері. В цілому реконструкція котельних під використання біопалива дозволила їм скоротити споживання газу за опалювальний період на 63 млн куб. м загальною вартістю понад 283 млн грн, собівартість теплової енергії зменшилася в середньому з 750-850 грн/Гкал.год до 350-400 грн/Гкал.год.

Згідно з даними АПЕУ, ресурсний потенціал України дозволяє сьогодні замістити поновлюваними видами палива більше 6 млрд куб. м газу. Заміщення природного газу альтернативними видами палива дозволить українським комунальним і промисловим підприємствам заощадити на закупівлях енергоносіїв більше 20 млрд грн на рік, отримавши можливість зменшення тарифів на 10-15%.

"Для реалізації зазначених проектів енергоефективності потрібні інвестиції на рівні 27 млрд грн, тобто кошти, які виділяються з держбюджету в якості дотацій, можуть бути повернуті за менш ніж 2 роки, забезпечивши в подальшому на вказану суму дохідну частину", - відзначають в АПЕУ.

Читайте також: В Україні на альтернативні види палива переведено 1% котелень, - Мінрегіон