ua en ru

В Україні набувають чинності закони про стимулювання інвестдіяльності

В Україні сьогодні, 1 січня 2013 вступили в силу закони про стимулювання інвестиційної діяльності.

Так відповідно до закону "Про внесення змін до розділу ХХ" Перехідні положення "Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти в пріоритетних галузях економіки" Ставка податку на прибуток для таких суб'єктів з 1 січня 2013 р. складе 0% , а з 1 січня 2018 р. - 8%.

Законом вводяться особливості оподаткування податком на додану вартість і податком на прибуток підприємств для суб'єктів господарювання, які реалізують затверджені в установленому законодавством порядку інвестиційні проекти в пріоритетних галузях економіки.

При цьому такі інвестиційні проекти повинні відповідати таким критеріям:

1. Розмір інвестицій перевищує суму еквівалентну:

3 млн євро - для суб'єктів великого підприємництва;

1 млн євро - для суб'єктів середнього підприємництва;

500 тис. євро - для суб'єктів малого підприємництва;

2. Кількість створених нових робочих місць перевищує:

150 чоловік - для суб'єктів великого підприємництва;

50 осіб - для суб'єктів середнього підприємництва;

25 осіб - для суб'єктів малого підприємництва;

3. Середня заробітна плата працівників не менше ніж у два з половиною рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Для таких суб'єктів господарювання ставка податку на прибуток підприємств становитиме:

з 1 січня 2013 р. по 31 грудня 2017 включно - 0%;

з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2022 включно - 8%.

Суми податку на прибуток, які повинні бути сплачені на загальних підставах, суб'єкт інвестиційної діяльності зараховує на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі державної казначейської служби, та використовує виключно на придбання обладнання, для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційного проекту.

Інвестиційним проектом у пріоритетній галузі економіки вважається інвестиційний проект, який передбачається реалізувати на знову або діючому підприємстві, на якому буде проведено реконструкцію або модернізацію (за обов'язкової умови виділення окремого структурного підрозділу, на якому буде реалізовуватись інвестиційний проект) і який одночасно відповідає таким критеріям: крупний бізнес повинен буде вкласти не менше 3 млн євро і створити 150 нових робочих місць. Для середнього бізнесу ці показники складуть 1 млн євро і 50 чоловік відповідно, малого - 500 тис. євро і 25 осіб. Середня зарплата на всіх цих підприємствах повинна буде в 2,5 рази перевищувати мінімальну.

Згідно з документом, пріоритетними в економіці є галузі, спрямовані на забезпечення потреб суспільства у високотехнологічній конкурентоспроможної екологічно чистої продукції, високоякісних послугах, які реалізують державну політику щодо розвитку виробничого та експортного потенціалу, створення нових робочих місць. Їх перелік визначається Кабінетом міністрів.