ua en ru

В Києві в 2012 р. до відповідальності притягнуто 185 корупціонерів, - прокуратура

Правоохоронними органами Києва в 2012 р. до суду направлено 111 кримінальних справ про злочини з ознаками корупції та 98 протоколів про корупційні правопорушення. За результатами їх судового розгляду до кримінальної та адміністративної відповідальності вже притягнуто 185 корупціонерів. Про це поінформував прокурор Києва Микола Бескишкий, передає прес-служба прокуратури міста Києва.

За його Бескишкого, у минулому році до суду вже скеровано одне кримінальне провадження про корупційний злочин, досудове слідство в якому здійснювалося за новим Кримінальним процесуальним кодексом України.
Бескишкий наголосив, що протидію корупції визнано пріоритетним напрямком діяльності всіх правоохоронних органів, роботу яких переорієнтовано на виявлення фактів корупції серед посадовців вищого рівня.

"У минулому році за вчинення адміністративно-караної корупції судами до відповідальності притягнуто два державних службовця 2-ї та 3-ї категорії. Це посадовці керівного складу Міністерства аграрної політики та продовольства а також Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України", - сказав прокурор Києва.

Він підкреслив, що завдяки взаємодії прокуратури та СБУ у минулому році до суду направлено дві резонансні кримінальні справи стосовно посадовців Академії педагогічних наук України та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

"На сьогодні у суді слухається кримінальна справа стосовно посадовців Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України, котрі вимагали 11 млн. доларів США за оренду та подальшу приватизацію нежитлової споруди у центрі Києва. Триває судовий розгляд кримінальної справи відносно одного з керівників апарату Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, котрий отримав 40 тис. грн та обіцяв посприяти у видачі комерційному підприємству ліцензії провайдера програмної послуги", - зазначив Бескишкий.

При цьому, прокурор зауважив, що в умовах роботи за новим кримінальним процесуальним законодавством справи про корупційні правопорушення стосовно посадовців, котрі займають відповідальне або особливо відповідальне становище, та правоохоронців - це прерогатива слідчих прокуратури.

"В умовах сьогодення прокурори повинні сконцентрувати свою увагу на виявлення фактів корупції у найбільш актуальних для столиці сферах - бюджетних та земельних правовідносин. Та виявляти корупціонерів серед керівників органів державної влади й управління, насамперед, з контрольними повноваженнями у сфері господарської діяльності", - наголосив Микола Бескишкий.

Читайте також: В Україні за 2012 р. ліквідовано майже 300 організованих злочинних груп, - Пшонка