ua en ru

Трійка кредиторів Греції рекомендувала направити Афінам черговий транш у розмірі 8 млрд дол. (доповнення)

Трійка кредиторів Греції (МВФ, Євросоюз і ЕЦБ) за підсумками своєї недавньої роботи в республіці рекомендувала виділити Афінам черговий транш кредиту у розмірі 8 млрд дол. в найкоротші терміни. Про це повідомляється в проекті звіту трійки, що надійшов у розпорядження Reuters.
При цьому інспектори вказують на ту, що викликає "серйозні побоювання" динаміку в обслуговуванні Афінами боргів країни. У документі наголошується, що економічний спад в Греції виявився значнішим, ніж очікувалося, і відповідні середньострокові прогнози слід переглянути у бік пониження. При цьому експерти вважають, що додаткові заходи уряду країни по підвищенню доходів бюджету і скороченню витрат казни дозволять Афінам досягти цільового показника по дефіциту бюджету в 2012 р. У поточному році його досягти вже не удасться.
"Спільна комісія, до складу якої входять представники ЄС, ЕЦБ і МВФ, рекомендує виділити Греції шостий транш в найкоротші терміни: як тільки раніше погоджені заходи по фінансовій консолідації, приватизації і реформі трудового ринку республіки набудуть форми закону", - наголошується в проекті звіту.
3 жовтня 2011 р. міністри фінансів зони євро перенесли виділення Афінам чергового транша фінансової допомоги на середину листопада ц.р., аби закінчити перевірку виконання країною її зобов'язань, узятих в обмін на здобуття рятівних кредитів.
У 2009 р. Греція виявилася перед найбільшою фінансовою кризою через надзвичайно високі борги Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. МВФ і Євросоюз виділили грецьким властям кредитну лінію у розмірі 110 млрд євро. У липні 2011 р. на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакету фінансової допомоги понад діючу програму. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування у розмірі 109 млрд євро. Натомість керівництво Греції зобов'язалося здійснити низку заходів, направлених на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації. Ці заходи украй непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки і інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.