ua en ru

Митний союз розвинеться у Євразійський економічний союз, в серйозних перспективах якого не сумніваються навіть на Заході, - Медведчук

Митний союз (МС) в недалекому майбутньому розвинеться у більш масштабний Євразійський економічний союз, в серйозних перспективах якого не сумніваються навіть серйозні західні експерти. При цьому, залишається незрозумілою позиція української влади, які не хочуть приєднуватися до МС, а продовжують робити вигляд, що рухаються в напрямку економічної інтеграції з ЄС. Таку думку висловив у своєму блозі лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«У нашій країні люблять прислухатися до думки європейських експертів. Що ж, тоді їм слово: Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) опублікував доповідь, в якому МС Росії, Білорусі та Казахстану названий першим успішним прикладом економічної інтеграції між країнами колишнього Радянського Союзу. Підраховано, що з моменту створення МС обсяг товарообігу між країнами-учасницями подвоївся за рахунок введення єдиних митних тарифів і ліквідації нетарифних бар'єрів. Причому поступово відбувається переорієнтація торгівлі з зовнішніх суб'єктів - таких як Китай і ЄС - безпосередньо на сам Союз. У перспективі експерти ЄБРР прогнозують розвиток транскордонної інфраструктури і подальше вдосконалення функціональних механізмів МС. Таким чином, перед нами перше міжнародне визнання працездатності економічної інтеграції на пострадянському просторі. І це на тлі серйозних проблем усередині ЄС!», - написав Медведчук.

На його думку, найгірше, що ми зараз втрачаємо час. «Зовсім нещодавно президент Віктор Янукович знову заявив про те, що в МС він бачить Україну лише в якості спостерігача. Постійно звучить тезу: мовляв, поки почекаємо, подивимося, що з МС... Тут доречно згадати приклад Євросоюзу, в якому є чіткий поділ на «старих» і «нових членів. Такий підхід може бути застосовано і до України в рамках МС (справа не тільки в формальних терміни, але і в тому, що з кожним роком економічне відставання України від країн МС - Росії, Білорусі та Казахстану - тільки зростає). Адже ще кілька років тому питання не стояло так гостро. Крім того, будь-яка інтеграційна структура з часом набуває характер замкнутої системи з високим рівнем самодостатності. Поки Україна ще має можливість без особливих проблем домовитися про свою участь у проекті і вплинути на багато процеси в ході його становлення. Але якщо упустити цей момент, ми цілком можемо виявитися «чорною дірою» між ЄС і МС, і ні в одному з них для нас вже не знайдеться повноправного місця. Якщо хто-то тішить себе думкою, що ми стоїмо перед поки ще закритою для нас дверима ЄС, той глибоко помиляється - ми стоїмо перед глухою стіною», - упевнений політик.

Резюмуючи думку, він підкреслив: «Позиція наших наділених владою політиків просто не піддається логіці і явно йде врозріз з їх заявами про те, що вони піклуються про благополуччя і майбутнє країни».

Читайте також: Керуючись євроінтеграційними міфами, Україна ігнорує цілком конкретні і об'єктивно відповідають своїм інтересам пропозиції, - Віктор Медведчук