ua en ru

S&P знизило рейтинги низки найбільших банків

Міжнародне рейтингове агентство S&P в рамках нової програми оцінки банків переглянуло рейтинги 37 провідних кредитних організацій з різних країн. Інформація про це міститься в повідомленні агентства.

В основному рейтинги організацій знижені на один ступінь, крім того, за деякими переглянутий прогноз.

Серед американських банків рейтинги Bank of America, Merrill Lynch&Co, Citigroup і Goldman Sachs Group змінені з А/А-1 на А-/А-2, прогноз "негативний". Рейтинги Bank of New York Mellon і Wells Fargo знизилися з АА-/А-1 + на А+/А-1, прогноз "негативний". Рейтинг JPMorgan Chase знижений з А+/А-1 на А/А-1, прогноз "стабільний".

Зміни торкнулися і китайського банківського сектора, при цьому рейтинги Bank of China і China Construction Bank підвищені з А-/А-2 на А/А-1, прогноз "стабільний".

У Швейцарії рейтинг UBS переглянутий з А+/А-1 на А/А-1, прогноз "негативний", у банку Credit Suisse (А+/А-1) прогноз переглянутий на "негативний". Прогноз по рейтингу Deutsche Bank (А+/А-1) змінено на "негативний". Рейтинг британського Barclays змінений з А+/А-1 на А/А-1, HSBC Holdings - з АА-/А-1 + на А+/А-1, Royal Bank of Scotland Group - з А/А-1 на А-1/А-2, для них прогноз "стабільний".

У ряду інших великих кредитних установ переглянуті рейтинги і прогнози підрозділів.

Про введення нової системи оцінки S&P робило відповідне оголошення 9 листопада.

Відзначимо, напередодні міжнародне рейтингове агентство Moody's заявило, що може знизити рейтинг субординованих кредитів 87 банків в 15 країнах Європейського союзу (ЄС) через побоювання того, що урядам не вистачить грошей для порятунку власників більш ризикового банківського боргу в разі кризової ситуації. Moody's заявило, що перегляд може торкнутися Австрії (9 банків), Бельгії (3), Кіпру (2), Фінляндії (3), Франції (7), Італії (17), Люксембургу (3), Голландії (6), Норвегії ( 5), Польщі (1), Португалії (2), Словенії (2), Іспанії (21), Швеції (4) і Швейцарії (2).

"Moody's вважає, що системна підтримка субординованого боргу в Європі стає все більш непередбачуваною через сукупність очікуваних змін в політиці та фінансових обмежень", - йдеться в заяві агентства.

Агентство також попередило, що ймовірність зниження субординованого рейтингу може торкнутися і країн за межами Євросоюзу, зокрема, Норвегії та Швейцарії.

Минулого тижня S&P також попереджало, що може знизити рейтинги країн єврозони. У звіті аналітиків згадувалися Франція, Іспанія, Італія, Ірландія та Португалія. При цьому аналітики агентства відзначали, що при самому негативному варіанті розвитку подій потрібна рекапіталізація "незліченної кількості банків" в Іспанії, Італії та Португалії. На думку експертів, у разі різкого погіршення ситуації не допоможуть навіть традиційні механізми виходу з кризи.

Нагадаємо, що в серпні ц.р. S&P вперше в історії знизило довгостроковий кредитний рейтинг США - до рівня АА+. Мотивуючи своє рішення, аналітики агентства вказали на зростання дефіциту бюджету країни і відсутність ефективної політики в галузі фінансів.

Слідом за цим рішенням на світових фондових ринках стався обвал котирувань, а на адресу S&P почулася критика. Зокрема, дії агентства різко засудив банківський комітет сенату США під головуванням демократа Тіма Джонсона, назвавши пониження рейтингу США безвідповідальним. Міністерство фінансів США відзначило, що агентство помилилося у розрахунках на 2 трлн дол. і пониження рейтингу не цілком обгрунтовано.

Інші два агентства - Moody's і Fitch - мовчазно погодилися з американською адміністрацією, не підтримавши колег зниженням рейтингу зі свого боку.