ua en ru

Рада внесла зміни до регламенту

У ході консультацій під час перерви в пленарному засіданні Верховної Ради, голови фракцій, за словами першого заступника глави ВР Адама Мартинюка, був знайдений компроміс у питанні внесення змін до регламенту ВР.

Згідно з пропозиціями, в ст. 16 регламенту вносяться зміни, на основі яких перша сесія новообраної ВР починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп, потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання, потім формується Лічильна комісія, потім депутати обирають голову ВР та його заступників, а лише потім заслуховують послання Президента.

"За" таку пропозицію проголосували 245 народних депутатів.

Також, в результаті консультації, було прийнято пропозицію про те, що в депутатську фракцію також можуть входити самовисуванці. Пропозицію підтримали 247 депутатів.

Також була скасована норма про те, що 120 депутатів можуть ставити питання про звільнення омбусмена. Підтримали - 264 нардепа.
"За" закон "Про внесення змін до закону" Про регламент Верховної Ради України "з урахуванням змін проголосували 247 нардепів з мінімально необхідних 226.

Згідно з поправками, що вносяться до ст. 75 закону про регламент, рішення про обрання Голови Верховної Ради приймається відкритим поіменним голосуванні. При цьому, зі статті вилучається норма, за якою при обранні голови парламенту не може бути прийнято рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедур, передбачених регламентом.

Також змінена процедура відкликання голови ВР. З ст. 76 регламенту депутати пропонують вилучити норму про те, що глава ВР може бути відкликаний з посади в будь-який момент за власним бажанням, крім випадку виконання ним обов'язків Президента України (ст. 112 Конституції України). Підпис нардепа під пропозицією про відкликання голови ВР, може бути відкликана лише до моменту включення питання до порядку денного сесії.

Рішення про відкликання голови ВР з посади, згідно із законопроектом буде також прийматися шляхом відкритого поіменного голосування більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту і оформлюватись ухвалою Ради. Норма регламенту про заборону прийняття рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедур вилучається.