ua en ru

Профільний комітет рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про поліцію

Комітет Верховної Ради України (ВР) з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону "Про поліцію". Про це повідомляє прес-служба ВР.

Члени комітету, підтримали ідею реформування не тільки системи МВС, але і правоохоронних органів в цілому, відзначили, що реформування МВС дозволить піти від структури міліції радянського типу, яка по своїй суті є тоталітарною і не залежить від зміни особового складу.

"Створення поліції має на меті переорієнтувати міліцію на структуру з надання послуг населенню, захисту їх конституційних прав і свобод. А оцінка діяльності поліції повинна даватися за результатами довіри до неї населення", - йдеться у висновках комітету.

Відзначимо, крім іншого, відповідний законопроект, передбачає децентралізацію поліцію, зокрема, у сфері охорони громадського порядку та захисту прав людини, а також демілітаризувати, оптимізувати структуру з урахуванням функціональних особливостей поліції, привести її у відповідність із суспільними вимогами, інтеграційних процесів у світовому та європейському співтовариствах.
Положеннями законопроекту визначено, що поліція входить в структуру Міністерства внутрішніх справ України. Для організації централізованого управління з виконання покладених на поліцію завдань у складі апарату Міністерства внутрішніх справ України створюється Департамент поліції.

Поліція має окрему від інших органів МВС України вертикальну структуру, до якої входять: Головні управління та Управління поліції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та на транспорті міські районні, районні у містах, міжрайонні управління (відділи), лінійні управління, відділи, відділення, пункти поліції.

До складу поліції входять служби кримінальної поліції, поліції громадської безпеки, транспортної поліції, досудового слідства, державної охорони, внутрішньої безпеки, служби забезпечення та експертно-криміналістична служба, а також Українське бюро Інтерполу в Україні.

У прикінцевих положеннях проекту закону прописано механізм переходу діючих співробітників міліції на службу в поліцію. Так, пропонується встановити, що особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (співробітники міліції) до набрання чинності цим законом підлягають звільненню зі служби в органах внутрішніх справ у порядку, встановленому законодавством. Щоб бути прийнятими на службу в поліцію такі особи підлягають позачерговій атестації у порядку та строки, визначені МВС.