ua en ru

Парламентська комісія Японії поклала відповідальність за кризу на "Фукусімі" на уряд і оператора АЕС

Ядерна криза на атомній електростанції (АЕС) "Фукусіма-1", яка почався 11 березня 2011 р., була викликана не тільки стихійним лихом, а й помилками уряду країни і оператора станції - енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO). Таку думку сьогодні висловила незалежна парламентська комісія з розслідування ядерної кризи, передає Al Jazeera.

Згідно з результатами дослідження, проведеного організацією, АЕС перебувала в уразливому стані без будь-яких гарантій, що вона може витримати землетруси і цунамі. "Очевидно, що даний інцидент є техногенною катастрофою. Уряд, регулюючі органи і Tokyo Electric Power проявили брак почуття відповідальності і не змогли захистити життя людей", - заявили представники комісії. Незважаючи на ряд можливостей вжити необхідних заходів, регулюючі органи і керівництво TEPCO навмисно відкладали прийняття рішень, не діяли або приймали рішення, зручні для них самих, відзначили в комісії.

Незалежна парламентська комісія з розслідування ядерної кризи була створена в грудні 2011 р. на вимогу опозиційних партій. Основна мета організації - провести альтернативне розслідування катастрофи паралельно c офіційним.

Нагадаємо, в березні 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9,0, після чого на узбережжі країни обрушилося цунамі. Жертвами удару стихії стали близько 20 тис. чоловік. Крім того, природні катаклізми викликали аварію на АЕС "Фукусіма-1". На станції сталося кілька вибухів, які призвели до витоку радіації. 16 грудня 2011 р. японська влада оголосила про закінчення операції по стабілізації обстановки на АЕС. При цьому експерти визнають, що на повне вивантаження палива з реакторів піде не один десяток років.