ua en ru

На Кабмін подали до суду з вимогою про розірвання контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом"

Директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин звернувся з позовом до суду з проханням зобов'язати Кабінет міністрів України вжити заходів щодо розірвання угод про постачання і транзит природного газу між "Газпромом" і "Нафогазом" від 19 січня 2009 р. Про це повідомляє прес-служба юридичної компанії.

"Специфіка управління НАК "Нафтогаз України" полягає в тому, що держава в особі Кабінету міністрів реалізує господарську компетенцію по відношенню до компанії. Водночас особи, які володіють часткою в статутному капіталі НАК "Нафтогаз України" у розмірі, принаймні 10%, вправі ініціювати проведення позачергових загальних зборів, а також внести в порядок денний таких зборів питання про розірвання газових угод, або ж визнання їх недійсними", - йдеться у повідомленні.

За словами адвоката, тільки за наслідком прийняття рішення керівним органом НАК, цей суб'єкт господарювання вправі звернутися до Арбітражного інституту Торгової палати м. Столькгольм щодо розірвання чи визнання недійсними контрактів на поставку газу.

Батрин підкреслює, що тільки "Нафтогаз України" може стати ініціатором і стороною перемовин з контрагентом "Газпром" в питаннях про внесення змін до діючого контракту. В той же час перемовини між президентами двох країн щодо ціни на газ є прямим свідченням втручання органів державної влади у діяльність самостійних суб'єктів господарювання.

"Якщо Президент України (Віктор Янукович) самостійно вирішує питання про ініціювання перегляду газових угод, то він перевищує владні повноваження з наслідком, подібним до наслідків у справі Тимошенко (екс-прем'єр-міністра України)", - цитує прес-служба слова адвоката.

Він повідомляє, що фактично, орган державної влади, маючи засоби до ініціювання питання про визнання угод недійсними "безпідставно та не мотивовано не вчиняв залежні від нього заходи щодо захисту інтересів держави".

Читайте також: Україна і Росія домовилися про управління ГТС та про ціну на газ в 260 дол. за тис. куб, - джерело