ua en ru

Мінрегіон пропонує заборонити використання фосфатів у миючих засобах

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства має намір розробити нормативно-правовий акт про поетапне скорочення та заборону використання фосфатів у миючих засобах. Про це заявив виконуючий обов'язки міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Фосфати одні з найагресивніших забруднювачів води і поверхневих вододжерел, їх сполуки погано розкладаються в природі, завдають їй великої шкоди. Шкодять вони і людині, з часом приводячи до різних захворювань і розвитку ракових клітин. Разом з тим, більшість вітчизняних очисних споруд не розрахована на очистку стоків від вмісту фосфатів, в першу чергу тому, що на момент їх проектування подібних технологій і миючих засобів просто не існувало", - заявив Аліпов.

За його словами, необхідна термінова розробка нормативно-правового акта про поетапне скорочення та заборону використання фосфатів у миючих засобах, аналогічного тому, який Мінрегіон розробив для поліетиленових пакетів малого обсягу.

"Все це реально покаже, що Україна поділяє підтримує і безпосередньо діє згідно з принципами проголошеного ООН десятиліття" Вода для життя ", - сказав Аліпов.

Нагадаємо, що зміст фосфатних сполук в миючих засобах заборонений у багатьох країнах світу вже більше 10 років. В даний час у Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах перуть тільки порошками без фосфатів. У Бельгії понад 80% порошків безфосфатні, в Данії - 54%, Фінляндії і Швеції - 40%, Франції - 30%, Великобританії та Іспанії - 25%, Греції та Португалії - 15%. У Японії вже до 1986 року в пральних порошках фосфатів не було взагалі. Норми про заборону фосфатів у прально-мийних засобах діють в Республіці Корея, на Тайвані, в Гонконгу, Таїланді і в Південно-Африканській Республіці. У США такі заборони охоплюють понад третину всіх штатів.