ua en ru

На покупку 3G-оператора "Укртелекому" претендують три українські компанії і "Ростелеком", - джерело

"Укртелеком" завершив прийом заявок від потенційних учасників аукціону з продажу підрозділу мобільного зв'язку. Інтерес до покупки проявили чотири компанії: українські GSM-оператори і російський "Ростелеком", пише "Комерсант-Україна".
Чотири компанії - "Київстар", "МТС-Україна", "Астеліт" і російський "Ростелеком" - проявили інтерес до аукціону з продажу єдиного 3G-оператора в країні, що працює в стандарті UMTS, - підрозділи мобільного зв'язку "Укртелекому". Про це повідомило виданню джерело, близьке до переговорів. "Укртелеком" вже закінчив прийом заявок від потенційних учасників.
З названих компаній подачу заявки підтвердили тільки в "Київстарі". "Ми озвучили наші пропозиції щодо умов і ціни і підписали договір про нерозголошення", - повідомив виданню президент компанії Ігор Литовченко. В "МТС-Україна" і "Астеліті" від коментарів відмовилися. У прес-службі "Ростелекома" не підтвердили і не спростували інформацію про участь у переговорах з "Укртелекомом", відзначивши при цьому, що компанія постійно веде переговори про придбання активів, у тому числі в Україні.
Рішення про продаж філії "Утел", що займається мобільним зв'язком, акціонери "Укртелекому" прийняли на зборах у червні, незабаром після того, як 92,79% акцій були куплені в держави австрійської EPIC. Отримавши у 2005 році поза конкурсом єдину поки в країні ліцензію на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 2100 МГц (смуга шириною 35 МГц) за 30 млн дол., компанія вклала в розвиток мережі ще близько 2 млрд грн. Але, за словами глави правління "Укртелекому" Георгія Дзекона, цієї суми виявилося недостатньо, і темпи розвитку проекту не були дотримані. У 2010 році послуги мобільного зв'язку принесли компанії всього 220 млн грн при абонентській базі близько 630 тис. чоловік. У вересні "Укртелеком" почав виділяти підрозділ мобільного зв'язку в окрему компанію "Трімоб".
На сьогоднішній день "Укртелеком" взяв паузу в переговорах з потенційними покупцями, розповіло виданню джерело в одному з українських операторів. "Ми всі чекаємо зборів акціонерів "Укртелекому" 1 листопада, на ньому можуть змінити главу компанії, і буде зрозуміло, з ким розмовляти далі", - пояснив причину затримки співрозмовник газети. Георгій Дзекон у вересні пішов у тривалу відпустку, яку на ринку пов'язують з його можливим звільненням. Основною причиною невдоволення нових власників менеджером на ринку вважають саме затягування продажу "Утелу" - інвестори хотіли закрити угоду до кінця цього року.
Ці терміни дотримати вже не вдасться, вважає Ігор Литовченко. "Нам потрібно вивчити компанію, погодити з "Укртелекомом" умови продажу, угоду повинні схвалити акціонери як "Укртелекому", так і покупця, а вони збираються не кожен місяць", - пояснив він. Однією з перешкод для швидкого завершення переговорів учасники ринку називають і суму, яку хоче виручити "Укртелеком". У червні Дзекон заявляв, що мобільний бізнес коштує не менше чверті всіх активів компанії, то є принаймні 2,15 млрд грн. При цьому за весь "Укртелеком" EPIC сплатив 10,575 млрд грн. "Покупцям називали суми в діапазоні від 250 млн дол. до 500 млн дол. Схоже, власники ніяк не складуть ціну", - говорить джерело, знайоме з ходом переговорів.
Але навіть після покупки "Трімоба" новому власнику доведеться вкласти значні засоби в 3G-мережу. "Мобільна мережа "Укртелекому" побудована в корені неправильно - це одна з причин невдачі проекту. Новому власнику практично все доведеться переробляти", - поділився з виданням учасник переговорів. За оцінками Литовченко, інтеграція мережі "Укртелекому" в мережу будь-якого з українських GSM-операторів займе від шести місяців до року. Ще складніше доведеться "Ростелекому" - експерти неодноразово відзначали, що розвивати 3G без GSM-ліцензії проблематично.