ua en ru

ЄС ухвалив програму "Стратегічні рамки з прав людини та демократії"

Рада міністрів закордонних справ ЄС 25 червня ухвалила програму "Стратегічні рамки з прав людини та демократії", а також план дій щодо їхньої практичної реалізації. Про це повідомляє прес-служба представництва Європейського Союза в Україні.

"Права людини є одним із моїх головних пріоритетів та червоною ниткою, що проходить крізь усе, що ми робимо у закордонній політиці. Ухвалюючи цей всебічний пакет документів, ми хотіли зміцнити ефективність та помітність політики ЄС з підтримки прав людини. Аби допомогти реалізувати стратегічні рамки та план дій на практиці, я також запропонувала призначити нового спеціального представника ЄС з прав людини; сподіваюся, що це призначення відбудеться скоро", - заявила з цього приводу високий представник ЄС з закордонних справ та безпекової політики, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон.

"Стратегічні рамки встановлюють принципи, цілі та пріоритети, замислені для покращення ефективності та узгодженості політики всього Євросоюзу протягом наступних десяти років... Головними напрямами, що представлені в стратегічних рамках, є такі: права людини присутні в усіх аспектах політики ЄС; сприяння універсальності прав людини з боку ЄС; послідовні цілі політики ЄС у цій сфері; присутність прав людини в усіх аспектах зовнішньої політики ЄС; виконання пріоритетів ЄС щодо прав людини; двостороння робота з країнами-партнерами; робота через багатосторонні інституції; співпраця всередині самого ЄС", - йдеться в повідомленні представництва ЄС в Україні.

Стратегічні рамки будуються на спільному повідомленні "Права людини та демократія - в центрі зовнішньої діяльності ЄС: прямуючи до ефективнішого підходу", ухваленому Європейською Комісією 12 грудня 2011 р. на основі пропозиції Ештон.

План дій ЄС з прав людини та демократії об'єднує 97 дій, класифікованих відповідно до 36 рубрик. План дій покриває період до 31 грудня 2014 р. Одне із зобов'язань, що їх на себе бере ЄС у його рамках, полягає в щорічних доповідях про права людини та демократію в світі.

Нагадаємо, наприкінці травня Європейський Парламент ухвалив резолюцію щодо України, в якій, зокрема, підкреслив, що "підписання та ратифікація угоди про асоціацію (України з Євросоюзом) та її ефективне впровадження вимагає поліпшення ситуації з правами людини".