ua en ru

Європарламент: Політичні в'язні в Україні повинні бути звільнені до виборів

Автор: RBC.UA
Європейський Парламент закликав владу України "вирішити ситуацію з в'язнями, ув'язненими з політичних мотивів, до початку виборчої кампанії". Про це йдеться в резолюції Європарламенту щодо України, ухваленій сьогодні.

Європейський Парламент закликав владу України "вирішити ситуацію з в'язнями, ув'язненими з політичних мотивів, до початку виборчої кампанії". Про це йдеться в резолюції Європарламенту щодо України, ухваленій сьогодні (з повним текстом можна ознайомитися ТУТ).

"ЕП знову заявляє про свою стурбованість з приводу судових процесів проти колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників уряду, які не були проведені у відповідності з європейськими стандартами - справедливо, неупереджено, прозоро і незалежно. ЕП закликає до негайного звільнення всіх ув'язнених, засуджених за політичними мотивами, у тому числі лідерів опозиції", - сказано в резолюції.

Європарламент також засудив "той факт, що українська влада порушила нові політично-мотивовані справи проти Тимошенко і інших, що суперечить принципам верховенства права".

У зв'язку з цим Європарламент закликав українську владу "розрізняти політичну і кримінальну відповідальність і внести відповідні зміни до чинного кримінального кодексу; наголосив, що демократична боротьба за політичні рішення повинна відбуватися в парламенті і за участі виборців на вільних виборах, вона не повинна знищуватися особистими або політично-мотивованими діями з кримінального переслідування і маніпулювання вироками кримінальних судів".

У тексті резолюції є також заклик до української влади дотримуватися права всіх "ув'язнених з політичних мотивів", у тому числі Тимошенко, Луценка та Іващенка, а також забезпечити їх необхідну медичну допомогу, доступ адвокатів, родичів та інших осіб, зокрема посла ЄС в Україні.

Європарламент заявляє, що проведення чесних і справедливих парламентських виборів в Україні буде мати вирішальне значення для майбутнього країни. "ЕП підкреслює, що вирішальне значення будуть мати вільні та справедливі і прозорі парламентські вибори в Україні в цьому році, в тому числі забезпечення права лідерів опозиції прийняти участь у них", - сказано в резолюції.

У резолюції йдеться і про необхідність проведення комплексних реформ, які необхідні для подальшого наближення України до європейських норм і стандартів. У тексті резолюції йдеться також і про те, що в Україні досі не проведена всеохоплююча судова реформа, яка б гарантувала справедливий і незалежний судовий процес.

Європарламент підкреслив, що "підписання та ратифікація Угоди про асоціацію та її ефективне впровадження вимагає поліпшення ситуації з правами людини, у тому числі декриміналізації політичних рішень в реформованому кримінальному кодексі, більш глибокої демократії, припинення переслідувань політичної опозиції та вільних, чесних і прозорих виборів".

Крім того, в резолюції міститься заклик до української влади гарантувати "об'єктивність і прозорість процесу касації у справі Тимошенко" і висловлюється стурбованість через перенесення дати цього судового розгляду на 26 червня.

Нагадаємо, останнім часом відносини між Києвом і Брюсселем знову загострилися. В першу чергу це було пов'язане з ситуацією навколо Тимошенко, яка відбуває тюремне покарання у Качанівській колонії. Раніше повідомлялося, що в резолюції Європарламент має намір ввести санкції проти України, однак за підсумками дебатів від цього відмовилися.