ua en ru

БЮТБ вимагає виключити з порядку денного законопроекти про реформування "Нафтогазу" і зняття заборони на приватизацію ТЕЦ, - Кожем'якін

Фракція БЮТБ виступає за виключення з порядку денного законопроекту про реформування нафтогазового комплексу, розгляд якого заплановано на четвер, 15 березня. Про це на погоджувальній раді заявив лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Це законопроект, проти якого постійно виступають опозиційні фракції ... № 9429 (про реформування" Нафтогазу "). Крім цього, на четвер заплановано законопроект № 9713, теж дуже цікавий "антикорупційний", їм планується виключити з числа об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані теплоелектроцентралі. Всього 13 ТЕЦ", - сказав Кожем'якін.

Він нагадав, що стаття 1 закону про теплоенергетику забороняє приватизацію майна, що забезпечує цілісність об'єднаної енергетичної системи України і тому БЮТБ "наполягає, щоб ці законопроекти були зняті з розгляду на цьому пленарному тижні", - сказав Кожем'якін.

У той же час, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов упевнений, що ті парламентарії, які виступають за зняття з розгляду законопроекту про реформування нафтогазового комплексу, фактично наполягають на тому, щоб Україна не виконувала раніше підписаний договір про участь в енергетичній хартії.

"Що стосується законопроекту № 9429, я хотів би ще раз підкреслити, що ті колеги, які наполягають на тому, що б цей законопроект не розглядався, вони фактично наполягають на тому, щоб ми не імплементували підписаний Україною договір щодо участі в енергетичній хартії", - сказав Єфремов.

Він упевнений, що цей документ розділяє видобуток, транспортування і продаж газу відповідно до вимог європейських партнерів.

У свою чергу спікер ВР Володимир Литвин, підкреслив, що розгляд цього законопроекту, це висловлювання існуючий парламентської позиції щодо енергетичної хартії, а не питання приватизації труби "Я думаю, на це ніхто не піде", - сказав Литвин.

Нагадаємо, законопроект про реформування "Нафтогазу" був внесений Кабміном ще 8 листопада 2011 р., почати розгляд цього проекту закону ВР планувала 9 січня 2012, однак опозиція всіляко перешкоджає роботі парламентарів над проектом акта.