ua en ru

Банки-кредитори Греції згодні скоротити заборгованість за грецькими облігаціями до 40%

Банки-кредитори Греції згодні скоротити заборгованість охопленої борговою кризою країни і зазнати втрат за держоблігаціями у розмірі до 40%, передає Reuters. При цьому влада ЄС наполягає як мінімум на 50% списання грецьких боргів.
Політики і банкіри єврозони досі не можуть прийти до спільної думки щодо перегляду розмірів грецького боргу. Нагадаємо, за підсумками літнього саміту банки вирішили взяти участь у новій програмі порятунку Греції, в рамках якої планувався обмін існуючих облігацій на нові 30-літні і 15-річні облігації, причому банки погодилися на втрату 21% чистої поточної вартості (Net Present Value, NPV) за належними їм паперами.
Однак на початку жовтня ц.р. співробітник IIF повідомив, що з урахуванням нинішніх ринкових цін втрати кредиторів збільшаться до 39% чистої поточної вартості бондів на тлі погіршення якості ризикових профілів, що відносяться до Греції. 22 жовтня ц.р. міністри фінансів ЄС - зокрема міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле і міністр фінансів Бельгії Дідьє Рейндерс - підтвердили точку зору про те, що показник в 21% неспроможний і повинен становити 50-60%.
Важливо відзначити, що у відповідь на подібні заяви грецький чиновник, який побажав зберегти анонімність, заявив, що будь-які списання грецького боргу з боку приватних кредиторів будуть проводитися лише на добровільній основі.
"Ми шукаємо законне рішення проблеми, засноване на добровільних засадах", - заявив чиновник, підкресливши при тому, що чим більшу частину боргу кредитори погодяться пробачити Греції, тим краще.
Нагадаємо, 21 липня 2011 р. на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакету фінансової допомоги. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування, причому Європа виділить свою частину через стабілізаційний фонд EFSF на термін мінімум 15 років і за ставкою близько 3,5%. Крім того, фінансовий сектор висловив бажання взяти участь у новій програмі порятунку республіки, погодившись на втрати в розмірі 21% від чистої поточної вартості бондів.