ua en ru

"Газпром" не виключає збільшення поставок газу по східному маршруту до Китаю

"Газпром" не виключає збільшення поставок газу по східному маршруту до Китаю. Про це сьогодні повідомив журналістам в Анапі глава концерну Олексій Міллер.

За його словами, сторони перейшли до "практичної площини переговорів" по східному маршруту поставок газу. Міллер нагадав, що раніше був заявлений об'єм постачань 38 млрд куб. м, тепер "ця цифра підтверджується, вона актуалізована, але ми не виключаємо, що найближчим часом можемо вийти на вищі домовленості щодо об'єму постачань". Він також нагадав, що для "Газпрому" в східному напрямі пріоритетом є постачання скрапленого природного газу (СПГ) і тільки тоді трубопровідного газу. Зокрема, в рамках проекту газопроводу Якутія-Хабаровськ-Владивосток планується відведення в КНР.

Також Міллер повідомив, що "Газпром" зробив Китаю нову цінову пропозицію по постачаннях газу по західному маршруту.
Раніше глава "Газпрому" говорив, що завод СПГ у Владивостоку будується зокрема для організації постачань СПГ в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону і з часом об'єм експорту по цьому напряму досягне рівня європейських постачань газу, а може бути, і перевищить його. За оцінками Міненерго, виробництво скрапленого природного газу (СПГ) на заводі до 2018 р. може скласти 10-15 млн т.

Нагадаємо, що Росія і Китай вже декілька років не можуть підписати контракт на постачання російського газу в КНР, оскільки ніяк не можуть погодити ціну постачань. За неофіційними даними, розбіжність в ціні на постачання газу досягає 100 дол. за 1 тис. куб. м. Офіційно російська сторона сподівалася усунути розбіжності з Китаєм до кінця 2011 р., проте цього не сталося. Разом з тим сторонами принципово узгоджені об'єми постачань газу по двох маршрутах: західному - 30 млрд куб. м (проект "Алтай") і східному - 38 млрд куб. м. В рамках реалізації проекту "Алтай" "Газпром" виконав значну підготовчу роботу зі створення нових газотранспортних потужностей. Розроблено обгрунтування інвестицій у проект і проведені дослідження по маршруту газопроводу. Будівництво газопроводу "Алтай" почнеться тільки після укладення контракту купівлі-продажу газу з китайською стороною, повідомляли раніше в "Газпромі".

У 2012 м. "Газпром" повідомляв, що новий позитивний імпульс переговорам з Китаєм був дан в рамках саміту АТЕС у Владивостоку.

Читайте також: "Газпром" зробив Китаю нову цінову пропозицію щодо поставок газу по західному маршруту