ua en ru

Опалювальний сезон розпочато по всіх регіонах України, окрім Херсонської області, - Мінрегіон

Опалювальний сезон розпочато по всіх регіонах України, окрім Херсонської області. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіону).

Опалювальний сезон розпочато по всіх регіонах України, окрім Херсонської області. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіону).

За даними Мінрегіону, позаштатних ситуацій наразі немає. Станом на 7:30 ранку 2 жовтня 2013 р. 5893 котельні розпочали роботу по всій Україні, до тепла підключені 14 447 закладів соціальної сфери, з них 5816 дитячих садків, 6114 шкіл, 2517 лікарень та 15 892 житлових будинків.

До опалення в Києві станом на 7:00 2 жовтня 2013 р. підключено 436 дитячих садки (87% від загальної кількості) і 315 лікарняних установ (більше 80%. В цілому до опалення вже підключено 1609 столичних споживачів. Також теплоносій подається в 95 шкіл (20% і 751 житловий будинок (7,5%.

Нагадаємо, опалювальний сезон в Україні традиційно розпочинається з 15 жовтня, але в цьому році з-за холодів опалювальний сезон почався набагато раніше.

Напередодні опалювального сезону в уряді знайшли спосіб, як змусити теплокомуненерго (ТКЕ) економити газ. Тепер кожен спожитий понад ліміту кубометр буде коштувати в 3,4 рази дорожче, ніж зазвичай. У Кабміні вважають, що завдяки цьому у ТКЕ з'явиться стимул проводити модернізацію і економити ресурси.

Уряд встановив ліміт для ТКЕ - 6,3 млрд кубометрів газу. На його думку, цього достатньо навіть для дуже холодних зим, а обсяг 8 млрд кубометрів, який виділявся ТКЕ у минулому опалювальному сезоні, є надмірним.

Нагадаємо, раніше Кабмін опублікував розпорядження N618-р від 17 липня, яким затвердив зниження лімітів на газ, призначений для виробництва теплової енергії для населення, з 6,7 млрд кубометрів до 6,3 млрд кубометрів. Найбільші ліміти виділені Києву (1,2 млрд кубометрів), Донецькій (923 млн), Харківській (588 млн), Дніпропетровській (555 млн) і Запорізькій (315 млн) областях. Цим же документом уряд доручив НАК "Нафтогаз України" та керівникам органів центральної виконавчої влади обмежити постачання природного газу ТКЕ, які не повністю розраховуються за паливо.

Борги теплокомуненерго перед "Нафтогазом" загрожують зривом підготовки до опалювального сезону та виконання домовленостей з "Газпромом", заявляли раніше в НАК. Борг становить 17,5 млрд грн, що є рекордною сумою за весь час незалежності України. Найбільші борги за газ - у Дніпропетровській (2,5 млрд грн), Донецькій (2,7 млрд грн) та Харківської областей (2,2 млрд грн), а також Києва (2,2 млрд грн). 11 вересня НАК "Нафтогаз України" припинила газопостачання Кременчуцької ТЕЦ (належить ВАТ "Полтаваобленерго") через заборгованість за газ.