ua en ru

Україна очікує більш гнучкої позиції МВФ, - Азаров

Україна очікує більш гнучкою позиції МВФ. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу "Росія 24", повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

Україна очікує більш гнучкою позиції МВФ. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) в інтерв'ю телеканалу "Росія 24", повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

Азаров відзначив, що в листопаді поточного року відбудеться черговий етап переговорів з МВФ, хоча на технічному рівні контакти підтримуються постійно.

"Ми очікуємо, що певні зміни у позиції МВФ повинні відбутися. Минулі два роки показали, що Україна здатна самостійно, без кредитів МВФ впоратися зі своїми проблемами. Якщо інші країни зараз отримують ці кредити, то ми навпаки - повертаємо ці кредити. За ці два роки ми вже повернули понад 7 млрд дол., і нам належить ще повертати", - підкреслив Азаров.

За його словами, це в першу чергу свідчить про достатню стійкість української економіки та фінансової системи, зокрема.

"Тому, якщо ми не домовимося - будемо жити без кредитів. У нас, до речі, світ не маленький, він великий. Якщо не домовимося з МВФ, значить, будемо десь в інших місцях займати, так що світ клином не зійшовся", - сказав прем'єр-міністр.

Раніше повідомлялося, що Рада МВФ планує розглянути ситуацію в Україні до кінця 2013 р., після пост-моніторингу. З часу останньої місії у квітні 2013 р. співробітники фонду проводили періодичні обговорення з українською владою на технічному рівні політику, яка могла б стати елементом комплексної програми, підтримуваної фондом. Але на політичному рівні така програма ще не обговорювалася.

Раніше глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що надання ЄС фінансової допомоги Україні залежить від угоди з МВФ.

Заборгованість України перед МВФ на 30 червня 2013 р. становила 5,27 млрд SDR (близько 8 млрд дол.), що становить 383,8% квоти країни.

Зараз Україна веде переговори з приводу відновлення співпраці з МВФ і сподівається найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 млрд дол/

МВФ для відновлення співпраці вимагає, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9% - у наступному році. Відповідно до закону України про державний бюджет на 2013 р. дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що становить 3,2% ВВП.

Раніше повідомлялося, що одним з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення. Це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.